logo

CİLT BAKIMINDA YAPILAN HATALAR

Kadın ve erkek bir çok kişinin günümüz de cilt bakımı konusunda oldukça bilinçli olduğunu düşünüyoruz öyle değil mi? Kısmen bu bilgi doğru olsa da, aslında cilt bakımının başarı oranını oldukça düşüren önemli bir nokta; doğru zamanda, doğru uygulamaya adım atmaktır. İşte genelde bu aşama her daim ihmal edilmektedir.Özellikle bayanlar cilt bakımına başlamaya karar verdiklerinde, genellikle geç kalmış olmaktadırlar.

Cilt bakımından maksimum performans elde edebilmek için, cilt yüzeyinizde herhangi bir problem tespit edilmeden uygulamaya başlamanız gerekmektedir. Zaten genellikle cilt üzerinde oluşan kırışıklık, gözeneklerde genişleme veya ton farkı gibi sorunlar karşısında cilt bakımına başlanmaktadır. Ancak önemli olan tüm bu sorunlar kapınızı aralamadan önce harekete geçmektir. Bu hareket zamanıda yaklaşık olarak 20’li yaşlara denk gelmektedir.

Cilt Bakımına Başlama Yolları

Profesyonel cilt bakımı evde basit yöntemler ile yapılacak uygulamalar değildir maalesef. Kliniklerde uzman kişiler tarafından yapılan daha ciddi ve köklü uygulamalardır. Ancak cilt bakımına ilk başlama dönemi evde, basit uygulamalar eşliğinde ergenlik dönemine denk gelen süreçte olmalıdır.

Ergenlik dönemi gençlerin hayatında bir kriz sürecini barındırdığı gibi, aynı kriz cildimiz üzerinde de etkendir. Bu yüzden de doğru sakinleştiriciler ile cildinizi yatıştırabilmelisiniz. 20’li yaşlardan ise,  artık bu işlemleri günlük olarak siz takip etseniz bile ayda bir olacak şekilde bir uzmana bırakmalısınız.

Cilt bakımına start verdiğinizde, olmazsa olmazınız güneş koruyucular olmalıdır. Foto yaşlanmayı en aza indirmek için bu detay oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra topikal ürünler de tercih edilmelidir. Ayrıca cilt bakımının belkide en önemli noktası günlük cilt temizliğinin atlanmaması gerektiğidir. Günlük rutin koşturmaca arasında gözeneklerinizin tıkandığına yada makyaj kalıntılarınızın cildinizi yorduğuna şahit olursunuz en azından hissedersiniz. Bu doluluk her akşam mutlaka temizlemeli, cildinize nefes aldırmalısınız.

En Zor Cilt Tipi Hangisidir, Nedenleri Nelerdir?

Cilt bakım uygulamaları sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken, en küçük bir hatayı dahi kaldıramayacak cilt tipleri mevcuttur. Bu konuda özellikle en hassas olan cilt tipi, koyu renge sahip olanlardır. Bu cilt tiplerinde cilt lekeleri, kırışıklıklar ve çeşitli yıpranmalar oldukça erken dönemde oluşmakta ve ciddi şekilde belirginleşmektedir.

Bu nedenle de tedavi uygulamalarına ilk etapta,dolayısı ile erken dönemde başlanmalıdır. Geç başlanan uygulamalarda istenen sonucun yakalanabilmesi için çok daha fazla efor sarf edilmesi gerekmektedir. Üstelik sarf edilen bu efor sonrasında da istenen görüntü tam olarak elde edilemeyebilmektedir.

Aslı Tarcan Güzellik Merkezimizde, koyu ten renkleri için özel uygulamalarımız mevcuttur. İşlem öncesinde cilt tipine özel şekilde hazırlanmış bakımlarımız sayesinde, seans sırasında muhtemel risklere karşı teninizi güçlendirerek uygulamaya başlıyoruz. Bu sayede uygulama sonrasında yorgun görüntünün yerini ışıl ışıl, canlı ve taze bir görünüm almaktadır.

 

Detaylar:http://www.aslitarcan.com/profesyonel-cilt-bakimi.html buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761