logo

30 Eylül 2021

Corona Virüsü Ne Zaman Çıktı

Dünya’ da ilk olarak Çin’de görülen ve Çin de duyulan Corona Virüsü Çinin Wuhan kentinde iki bin on dokuz yıllarının sonunda görülse de virüsü normal bir zatürre ya da grip olarak düşünmüş daha sonra ise iki bin yirmi de ocak ayında virüsün tanısı ve teşhisi konuldu. Tüm dünya da sok etkisi yaratırken herkesin tüm ülkelerin gözü kulağı Çinin Wuhan şehrindeydi.

Corana Virüs İlk Hangi Ülkede Çıktı?

Çin de Wuhan şehrinde ilk olarak çıkmıştır.

Corona Virüs’ü Nasıl Meydana Geldi?

Çin de ilk olarak meydana gelen Corona Virüsünün insanlara nasıl bulaştığı söz konusu da oldukça merak edilenler arasındaydı. Bu Corona Virüsün yarasa yiyen bir insan da ilk olarak görüldüğü yarasadan kaptığı mikrop ve ya virüs sonucunda bu virüsün meydana geldiği açıklandı.

Bunun yanı sıra farklı teoriler de söz konusu oldu. Birçok ülkelerden farklı tepkiler ve virüsün nasıl meydana geldiği hakkında teoriler söz konusu oldu.

Bu düşünülen teorilerin en başında Çin’ deki nüfus yoğunluğu sebebi ile Çin’ deki yetkili organların nüfusu azaltmak için uygulamış oldukları bir proje ve nüfus politikası stratejisi olduğunu düşünüp bu konu da teoriler söz konusu oldu.

Corona Virüs Avrupa’ da İlk Olarak Ne Zaman Çıktı?

İki bin yirmi yılının mart ayından itibaren Corona Virüsün yayılma hızı, bulaşma oranı ve görüldüğü yerler, şehirler ve ülkeler büyük bir hız ile değişim yaşamaya başladı. Altı mart da Corona Virüs ilk olarak Slovakya da görüldü ve daha sonra ise Bosna Hersek de, Kolombiya da, Peru da, ve Toga ülkelerinde Corona Virüsün ilk vakaları tespit edildi.

Bazı ülkeler de Corona Virüs’ ün ilk vakaları yaşanır ve gözlemlenirken diğer birçok Avrupa ülkelerin de ilk ölüm vakaları yaşanmaya başladı. Diğer Avrupa ülkelerinde ise vaka artış hız sayısı git gide yükselmeye başlamıştı. Amerika ve Fransa da bu ülkelerin en önde gelenleriydi.

Corona Virüs Türkiye de Ne Zaman İlk Olarak Görüldü?

Türkiye de ilk olarak on martta görüldü. Ve vaka sayısı git gide büyük bir artış hızı ile çoğaldı. Sonuç olarak Corona Virüsün Çin’ den diğer ülkelere ocak ve mart ayında yayıldığını söylememiz mümkündür.

Kaynak: https://songiris.net/

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761