logo

“Hizmet kalitesi ve maliyetlerini düşürebilmek için tüm yeniliklere açık olmalıyız”

 

E-Plus Yönetim ve Güvenlik Hizmetleri şirketinin kurucu müdürü Emin Yıldız, kendileri için en önemli konunun hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti olduğunu;hizmet kalitesi ve maliyetlerini düşürebilmek için tüm yeniliklere açık olma gerektiğini belirti.

Emin Yıldız; Yoğun rekabet ortamının sürdüğü, işletmelerin farklılaştırma çabalarının dahi zaman geçmeden rakipler tarafından da uygulandığı sektörümüzde piyasasında, en ufak farklı bir çabanın bile işletmeye katkısı oldukça önemlidir. Bu noktada işletmelerin, diğer işletmelerden farklılaşmak için tedarik konusunda, projelerde ihtiyaç duyulan deterjan, kağıt ve diğer sarf malzemelerin tüketiminin doğru planlanamaması sonucu ihtiyacın üstünde stok satın alınması ve depolanması için fazladan harcanan para ve fazladan işgal edilen alanları çok az kar verdiği hizmetten gider olarak görmesi gerekir. Sektörün sorunlarını doğru analiz ederek, sağlıklı bir tedarik oluşturmak zorunluluğunu görmezden gelemeyiz; daha kaliteli hizmet sunmak için tüm iş süreçlerinin fayda ve maliyetlerini çok iyi analiz etmek, bu süreçlerin maliyetlerini düşürebilmek için tüm yeniliklere açık olması gerekmektedir. Temizlik firması; müşterisine sunduğu asıl ürünü olan temizlik ve hijyen konusunda gerekli personel, bilgi ve ekipmanların bir araya gelmesiyle kendi hizmetini üretir, dedi.

Türkiye genelinde 7 bölgede faaliyet gösteren E-Plus Yönetim ve Güvenlik Hizmetleri, uzman ve dinamik kadrosuyla kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermiyor.

Ülke çapında 7 bölgede faaliyet gösteren E-Plus Yönetim ve Güvenlik Hizmetleri şirketinin kurucu müdürü Emin Yıldız, kendileri için en önemli konunun hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti olduğunu kaydetti. Yıldız, “Bizim yürüttüğümüz faaliyetlerin kalitesi TSE ve İSO standartları belgeleriyle belgelenmiş durumdadır. Bu belgelerin dışında bizim çevre sağlığı ve en son çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde tüm belgelere sahibiz” dedi.

Yıldız, “Bizim bünyemizde 1000’in üzerinde temizlik ve güvenlik mesleğinde yetişmiş ve kalifiye bir eleman portföyümüz var. Biz eğitime ve kalifikasyona son derece önem veren bir firmayız. Çünkü gönderdiğimiz eleman firmamızı temsil ediyor ve orada karşılaşılan her hangi bir sorun direk bizim adımıza geçmiş oluyor. O yüzden portföyümüzdeki çalışanlarımıza düzenli eğitimler vererek her zaman üst düzey bir hizmet sunmak için çalışmalarımız sürdürüyoruz”. Sunduğumuz hizmetlerde en uygun maliyeti en efektif çalışma ile Türkiye genelindeki hizmetlerimizle müşterilerimize her zaman yakın ve omuz omuza çalışmaktayız.

“Sektör gelişecek”

Bizim sektörümüz ülkemizde son 3-5 yıldır oturmaya başladı diyen Yıldız, “Verdiğimiz hizmetler ve sektörümüz daha da oturmuş olacak. Bu oturumdan kastım, Resmi kurumlarla ilgili 4734 Sayılı Kanun çerçevesinde bir takım kriterler getirildi. Bir şirketin mali yapısının güçlü olması, bir şirketin iş bitirmelerini olması, banka mevduatının istenilen düzeyde olması gerekecek. Bu gereksinimleri sağlayamayan firmalar sıkıntı yaşayacaklardır. Özel sektör de bir takım kriterler istiyor. Bu durumda firmaların sizi tercih etmesi içinde bazı noktalarda çıtayı yükseltmeniz bekliyorlar. Bu açıdan baktığımızda, önümüzdeki dönemde kaliteli hizmet veren firmalar her zaman ön planda olacaklar”

 “Kalite olarak gelişmiş ülkelerden öndeyiz”

Türkiye’deki hizmet sektörünü gelişmiş ülkelerle kıyaslarsak, birkaç sene önce onlar bizden öndeydiler diyen Yıldız, “Makine ve ekipman konusunda gelişmiş ülkelerdeki firmalar birkaç yıl önce bizden daha avantajlıydılar. Ancak iş gücü konusunda çalışanlar çok fazla çalışkan değiller. O yüzden bazı noktalardan sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu döneme geldiğimiz zaman artık bizde de onlardaki gibi hatta bazı noktalardan onlardan daha iyi ekipmanlara sahibiz. Bir de buna bizdeki iş gücünün kalitesi ve çalışkanlığı eklenince rahatça diyebiliriz ki, biz onlardan öndeyiz”. Yurt dışına hizmet verecek duruma geldik. Özelikle orta doğu ülkelerine hizmet veren firmalarımız mevcut bunun daha da artacağını düşünüyorum dedi.

Sektörde bir takım sıkıntılar var diyen Emin Yıldız, “Biz mal alıp satmıyoruz. Biz hizmet verdiğimiz için personelin performansı burada ön plana çıkıyor. Bizim sektörde en çok zorlandığımız konulardan biri personelin yeterli oranda çalıştığı zamanın karşılığını alamamasıdır. Sektördeki rekabet koşulları bunu zorunlu hale getiriyor. Personel yıpranıyor ama yasalar çerçevesinde baktığımız zaman bu yıpranmanın karşılığını tam olarak alamıyor. Bu yeni yapılan düzenlemeyle umarım bu eksiklikte giderilmiş olacak” eksik ya da kayıt dışı personel kullanımı gibi sorunlar sektörün ileri adım atmasından ziyade sektördeki var olan sorunları daha da çoğaltacaktır.

  “Bizi arayıp kaç eleman istediklerini söylesinler”

Verdikleri hizmetle firmalara sundukları faydalardan bahseden Yıldız, “Biz firmalara bu hizmetleri verirken, firmaların bu işler için harcayacağı zamanın kendilerine kalmaları sağlıyoruz. Gönderdiğimiz kalifiye elemanlarla onların işlerini yaparken, onları bu çalışanların kendilerine yüklediği iş yükünden ve herhangi bir kaza sonucu oluşacak tazminattan uzak tutmuş oluyoruz. Çalışanların sosyal güvenceleri bizde olduğu için de her türlü sorunlarıyla direk biz ilgileniyoruz. Yani firmanın tek yapması gereken şey, bizi arayıp kaç tane eleman istediğini söylemek. Gerisi biz onlar için yapıyoruz. Onlarda, bizde, çalışan da kazanıyor.” Türkiye ekonomisine ve istihdam artışına katma değer üretmeye devam edeceğiz, şeklinde konuştu.

E-Plus ‘un güvenlik ve yönetim hizmetleri markası olan 2 A’nın, 2010 yılında kurulduğu belirten Yıldız, “2 A Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti. yasal olarak alınması gerekli tüm belgeler alındı. Ayrıca ISO 9001 Kalite Sistemleri Belgesi de mevcut” dedi.

HİJYEN LİFE

Etiketler:
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761