logo

29 Mart 2018

Kadıköy’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy, şehrin en eski ve değerli ilçelerinin başında geliyor.  

Haydarpaşa Garı, Kadıköy Boğa Heykeli ve Moda Sahili ise bölgeyi ön plana çıkaran önemli simgeler arasında yer alıyor. Emlak sektörü için de değerli yerlerin başında gelen Kadıköy’de yeni projeler artıyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Kadıköy’e şehrin hemen hemen her noktasından kolayca ulaşmak mümkün. Yatırım, kentsel dönüşüm ve ulaşım projelerinin hızla devam ettiği Kadıköy, son yıllarda özellikle kentsel dönüşüm projeleriyle adından söz ettiriyor Şehrin yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçelerinden Kadıköy’de emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Kadıköy’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli? Kadıköy kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Kadıköy’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Kadıköy’de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?

  • İstanbul’un gözde ilçelerinden Kadıköy’de kiralık daire ararken öncelikle kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Kadıköy’ün hangi semtinde oturmak istiyorsunuz? Oturmak istediğiniz semt; hastane, okul ve alışveriş merkezi gibi yerlere yakın mı? Bölgede kira fiyatları ne kadardan başlıyor? Bu ve buna benzer sorulara cevap bulmak istiyorsanız, “Zingat.com Bölge Raporu Sayfasını” yakından inceleyebilirsiniz.
  • Kiralık ev aramadan önce bütçenizi belirmeli ve bütçenize uygun evleri karşılaştırmalısınız.
  • Beğendiğiniz daireyi yakından incelemeli ve bu doğrultuda kararınızı vermelisiniz.
  • Tutacağınız dairenin tesisatında bir sıkıntı olup olmadığını ev sahibinden öğrenmelisiniz.
  • Beğendiğiniz daireyi tutma kararı aldıysanız, kira sözleşmesini hazırlamadan bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Örneğin; Depozito ne kadar? Dairenin tamirat masrafları kime ait olacak? Kira artış oranı gibi detayları kafanızda soru işareti kalmasını istemiyorsanız, sözleşmeyi imzalamadan önce netleştirmelisiniz.

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.784 TL’den başlıyor!

Kadıköy kiralık daire fiyatları bölgede yaşamak ve yatırım yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre,

Kadıköy kiralık ev

fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 1.784 TL, maksimum 2 bin 973 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 378 TL olarak belirtiliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 28 yılı buluyor.

Kadıköy’ün en kalabalık mahallesi Göztepe’de kiralık daire fiyatları ne kadar?

Kadıköy’de yaklaşık olarak 21 mahalle bulunuyor. O mahallelerden en kalabalık olanı ise Göztepe Mahallesi. Peki, Göztepe’de kira fiyatları ne kadar? Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Göztepe Mahallesi’nde kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 1.788 TL ile 2.980 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 384 TL olarak gösteriliyor.

Etiketler: »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761