logo

29 Mayıs 2019

Kaş kaldırma uygulamaları nelerdir?

İlerleyen yaş, hayat koşulları, yer çekimi, hava ve çevre kirliliği cildimiz ve bedenimiz üzerinde pek çok olumsuz etkiye sahip. Bunlardan birisi de kaşların düşük olmasıdır. Peki, kaş kaldırma uygulamaları nelerdir? Bu uygulamalarla kaşlarınızı nasıl kaldırabilirsiniz?

Karşılıklı iletişimde, sosyal ve özel yaşamda kişinin ifadesinin temelini oluşturan en önemli unsur kaş şeklidir. Bireyin yüz şekline uygun kaşları olmalıdır. Özellikle düşük kaşların insanı olduğundan yaşlı, yorgun, sinirli ve mutsuz gösterdiğini düşünürsek kaş kaldırma operasyonları bu anlamda oldukça ilgi görüyor.

AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA İŞLEMİ MÜMKÜN MÜ?

Kaş kaldırma operasyonu geçirmek isteyen bireylerin önünde pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan kimisi cerrahi işlem yani ameliyat gerektirirken kimisi de kolay ve basit bir şekilde ameliyatsız operasyonlarla halledilebilir oluyor.  Ameliyatsız kaş kaldırma uygulamalarında karşımıza botoks ve ultraterapi yöntemi çıkar.

Botoksla kaş kaldırma tekniğinde kişinin yüzüne uygun bir kaş tasarımı yapılır. Bu tasarıma uygun olarak da botoks işlemi ile gerekli yerlerden germe – çekme dokunuşları sağlanır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, uzman bir doktor tarafından altın oran göz önüne alınarak operasyonun yapılmasıdır. Uygulanan botoksun seviyesi oldukça önemlidir. İşlem süresi ortalama on dakika kadardır.

‌Ulterapi ile kaş kaldırma ise ultrason enerjisi ile cildi sıkılaştırarak yapılır. Bu sıkılaşma esnasında ciltte yenilenme meydana gelir. ‌Ulthera, ‌ultra skin, ‌doublo bu teknik için tercih edilen aletlerden bazılarıdır. Bu cihazlarla sadece cildin 1-2 mm altına inilebildiği unutulmamalıdır. 10 dakikada tamamlanabilen işlemin tam etkisini ortalama üç ayda görebilirsiniz.

GENÇLEŞTİRME GARANTLİ KAŞ KALDIRMA AMELİYATLARI

Cerrahi işlem uygulanan kaş kaldırma ameliyatlarına kaş askısı, klasik kaş kaldırma ve ‌endoskopik kaş kaldırmayı örnek verebiliriz.

‌Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı günümüzde çok sık tercih ediliyor. Endoskop adı verilen minik kameraların yardımıyla hiçbir kesi açılmadan yapılan işlemde lokal anestezi verilir. Saç derisinin altından açılan ufak deliklerle birlikte acı ve iz olmadan operasyon tamamlanır. Atılan dikişler on gün içerisinde alınırken, işlem günü hafif ağrı kesicilerle atlatabileceğiniz acı hissedebilirsiniz.

Klasik kaş kaldırma ameliyatında hastanın şakaklarından saçlı deri alınarak germe işlemi uygulanır. Fakat saçlı deriye atılacak uzun dikiş çizgisi zamanla genişlerse bölgeyi saçsız bir alana dönüştürebilir. Gidişat bu şekilde olursa kaş kaldırma işleminin etkisi de kalıcı olmaz.

Kaş askısı ameliyatı saç çizgisi ön sınırından açılan bir delik sayesinde gerçekleştirilir. Delik içerisinden sokulan küçük bir dikiş ile kaş askısı meydana getirilir. İşlemde lokal anestezi uygulanırken yöntemin kalıcı olmadığını belirtmeliyiz.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761