logo

Saç telinin 100’de 1’i inceliğinde mikrofilamentten akıllı kumaş

4 kıtada 56 ülkeye 65 mil yon dolar ihracat gerçekleştiren, 2017 yılını 121 mil yon dolar ciro ile kapatan Mogul Tekstil, dünyada patentli mikrofilament üretimi yapabilen iki tesisten birini Lüleburgaz’da faaliyete geçirdi.

Nonwoven kumaş üretiminde Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan ve 1997 yılında kurulan Mogul, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve 500 büyük ihracatçısı arasında yer alırken, üretimini Gaziantep ve Lüleburgaz da bulunan tesislerinde gerçekleştiriyor. ABD’nin Güney Carolina Federal Eyaleti’nce yatırım daveti alan Mogul, vizyonu gereği bu yatırımını Mart 2017’de hayata geçirdi. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Mogul, müşterilerine güvenilir ve sürdürülebilir hizmet vermeye devam ediyor.

Gaziantep’te başlayıp Lüleburgaz ve Amerika’daki üretim tesisleriyle kendi alanında dünyadaki iki şirketten biri olmayı başaran Mogul Tekstil, geliştirdiği hybrid teknolojiye dayalı yenilikçi, performans odaklı mikrofilament kumaşla temizlik sektörünün de ezberini bozacak.

“Türkiye’de tek dünyada iki şirketten biri”

Mogul Tekstil Hybrid teknolojisi ile üretim yapan Türkiye’de tek, dünyada ise iki şirketten biri olmayı başardı. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ve geniş ürün yelpazesi ile teknik tekstilde devrim niteliğinde önemli yeniliklere imza atan, teknolojiyi geliştirirken önceliği insan sağlığına veren Mogul Tekstil mikrofilament kumaş üretimini bağlayıcın kimyasallar ve PVC kullanmadan sağlıyor.

1997 yılında kurulan Mogul Tekstil, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve 500 büyük ihracatçısı arasında yer alırken, üretimini Gaziantep ve Lüleburgaz da bulunan tesislerinde ve ABD’nin Güney Carolina Federal Eyaleti’nce yatırım daveti ile Mart 2017’de faaliyete geçirdiği ABD ‘deki tesislerinde sürdürüyor.

Enerji ve deterjan tasarrufu sağlıyor

Üretimini gerçekleştirdikleri mikrofilament kumaş hakkında konuşan Mogul Tekstil Satış Müdürü Faruk Aydın, “Üretimini gerçekleştirdiğimiz ve geliştirdiğimiz mikrofilament kumaşın genel amaçlı temizlik bezlerinin performansı ile öne çıkan bazı özelliklerini; toz ve hav bırakmayan temizlik etkisi, hassas yüzeylerde çizmeden temizlik, yüksek sıvı emiş gücü ve hızlı kuruma, yüksek kullanım dayanımı şeklinde sıralayabiliriz.  Ayrıca insan saç telinin 100’de 1’i inceliğindeki mikrofilamentlerden üretilen temizlik bezleri, mikrofiber temizlik bezlerine göre 5-10 kat daha ince bir yapıya sahip olması ve sonsuz mikrofilament yapısı içerisindeki mikro kanallar sayesinde toz ve kirleri çok iyi tutarak hapsediyor. Konvansiyonel kumaşlardan daha hafif olması ve daha hızlı kuruması sayesinde de önemli miktarda su, enerji ve deterjan tasarrufu sağlıyor” diyerek bilgi verdi.

Mikrofilament kumaş ve temizlik bezi uygulaması

Mogul olarak Hybrid teknolojisi ile üretim yapan Türkiye’de tek, dünyada ise iki şirketten biri olmayı başardık. Yüksek teknolojiye dayalı altyapımız ve geniş ürün yelpazemiz ile teknik tekstilde devrim niteliğinde önemli yeniliklere imza attık. Teknolojiyi geliştirirken önceliğimizi insan sağlığına verdik. Uzun dayanımlı mikrofilament kumaşlarımızı bağlayıcı kimyasallar ya da PVC kullanmadan üretiyoruz. Bu da karbon ayak izinin ve çevresel kirliliğin azaltılmasına büyük katkı sunmaktadır.

Toz ve hav bırakmayan temizlik etkisi:

İnsan saç telinin 100’de biri inceliğindeki mikrofilamentlerden üretilen temizlik bezleri, mikrofiber temizlik bezlerine göre 5-10 kat daha ince bir yapıya sahiptir. Sonsuz mikrofilament yapısı içerisindeki mikro kanallar sayesinde toz ve kirleri çok iyi tutarak hapseder. Toz ve hav bırakmadığı için endüstriyel temizlik uygulamalarında etkin bir temizleme performansı sağlar.

Hassas yüzeylerde çizmeden temizlik:

Sonsuz mikrofilamentlerin benzersiz yapısı  sayesinde, zor ve hassas yüzeylerin yanı sıra cam, ayna  ve boyalı yüzeylerin çizmeden temizliğinde  ideal bir çözüm sunar. Sonsuz mikrofilamentler, boyutsal sağlamlık  sağlarken, güvenli, çizilmeye karşı, lekesiz bir  temizlik sağlar.

Sıvı emiş gücü :

Mikrofilamentlerin geniş iç yüzey alanı sayesinde, temizlik bezleri  kendi kumaş  ağırlıklarının 5 katına kadar sıvıyı emebilir.

Yıkanabilir:

Mikrofilament kumaş, mukavemet, şekil veya yüzeyi  bozulmadan 30- 60°C sıcaklıklarda 300 yıkamaya kadar dayanıklıdır. Mikrofilament  temizlik bezleri  toz ve kiri verimli bir şekilde toplarken, yıkamada bunu kolaylıkla serbest bırakır.

Hızlı kuruma:

Mikrofilament kumaş, çok ince gözenekli yapısı sayesinde ,mikrofiber ve geleneksel tekstillere göre çok hızlı kurur, bu sayede kullanıcıya zaman kazandırır.

Güçlü ve izotropik yapı:

Mikrofilament kumaş, her yönden güçlü özel bir yapıya sahiptir. Mikrofilament temizlik bezleri  çoklu yıkama çevriminden sonra bile şeklini veya üniformitesini kaybetmez, yüksek kullanım dayanımı sağlar.

Ekonomik:

Mikrofilament kumaşlar, uzun kullanım ömrü sağlar, bu nedenle kullanıcı için uygun maliyetli hale gelir.

HİJYEN LİFE

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

www.hizlibul.com-4653761