logo

Diversey Care ile Birlikte Mutfakları Şeffaflaştırmaya devam ediyor!

 

Çekmeköy Belediyesi ve Sealed Air’in iş birimi Diversey Care, iş birliği ile
Çekmeköy’deki tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını ve gıda güvenliği koşullarına bağlı sürdürülebilir işletmeler olmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi’nin ikinci ayağına başlıyor.

Çekmeköy’deki; gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, catering şirketleri, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını ve gıda güvenliği koşullarına bağlı sürdürülebilir işletmeler olmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi devam ediyor. Sunduğu üstün çözümlerle daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için faaliyetlerini sürdüren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile geçen yıl başlayan projenin 2017 ayağı 2 Şubat Perşembe günü yapılan organizasyonla başladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın katıldığı ikinci dönem ilk toplantısında Şeffaf Mutfak için başvuran tesislerin temsilcilerine Hijyen Eğitimi verildi. Eğitim öncesi tesislerin temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Poyraz, “Bu bölgeyi turizm vadisi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle hafta sonları başka ilçelerden birçok konuğumuz oluyor. Onlara dünya standartlarında tesisler ve hizmet sunmak için başlattığımız projemizin gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Proje çerçevesinde yapılacak denetimler sayesinde, mekanların gıda güvenliği şartlarına uygun hale getirilmesi ve doğru hijyen seviyesine ulaşması hedeflenirken, müşteriler nezdinde güvenilir ve sürdürülebilir işletmeler yaratmak amaçlanıyor. Bu yıl da Diversey Care iş birliği ile hayata geçirilen proje kapsamında; her işletmenin kendi özel durumları göz önüne alınarak, yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan işletmeler, Şeffaf Mutfak sertifikasını almaya hak kazanacak.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761