logo

Şeffaf Mutfak Projesi,Güvenli Gıda Festivali ile Taçlanıyor

 

 Çekmeköy Belediyesi’nin Sealed Air iş birimi Diversey Care işbirliğinde ilçedeki gıda ve içecek işletmelerine yönelik başlattığı Şeffaf Mutfak Projesi,  28 Mayıs’ta yapılacak olan Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali ile taçlanıyor. Çekmeköy Belediyesi bahçesinde gerçekleşecek olan festival; yemek, oyun, eğlence ve müziğe doyuracak.  

 

Şeffaf Mutfak Projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan işletmelerin de ön planda olacağı Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali, 28 Mayıs Cumartesi günü Çekmeköy Belediyesi bahçesinde özel olarak kurulan festival alanında yapılacak. Tüm gün sürecek olan festivalde; Göksel konseri, bilgi yarışmaları, çocuklar için hijyen eğitimi, Sealed Air’ın periyodik olarak uyguladığı çocuklara özel “El Yıkama Etkinliği”, Survivor oyun parkurunda keyifli yarışmalar, çocuklar için pasta yapım atölyesi, Ayşe Tolga, Emine Beder, Cenk Doğar ve Ebru Omurcalı ile söyleşiler, özel olarak kurgulanan etkinlik alanında yetişkinlere özel keyifli yarışmalar ve Sealed Air Diversey Care Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Direktörü Velaaddin Kılıç’ın önderliğinde Sealed Air Mutfak Hijyeni Semineri gerçekleşecek. Yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı festivalde ziyaretçilere özel gıda güvenliği eğitimleri de verilecek.

Çekmeköy ilçesindeki; gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, cateringler, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını ve gıda güvenliği koşullarına bağlı sürdürülebilir işletmeler olmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi, Güvenli Gıda Festivali ile sertifika alan işletmeleri lanse etmeye hazırlanıyor. Sonraki süreçte proje kapsamında daha çok işletmeye ulaşmayı hedefleyen proje çerçevesinde verilen sertifika sayısı da artacak.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761