logo

2016 yılı turizm beklentileri ne olacak?

2016 yılı turizm beklentileri ne olacak?

 

OK_1

Yeni yılda turizm istatistikleri değişiyor.Tarihi Ankara Kalesi’nin yer aldığı Ulus Bölgesi, turistlerin en çok ilgi gösterdiği alanların başında yer alıyor. Divan Çukurhan Otel Müdürü Sylwia Dal, turizm sektörünün 2016 yılı beklentilerini anlattı.

Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmelerden etkilenen sektörlerin başında turizm yer almakta. Başkent olması sebebi ile de çok sayıda turist ağırlayan şehirler arasında bulunan Ankara’nın turizmini Divan Çukurhan Otel Müdürü Sylwia Dal anlattı.

“Ankara’ya en çok turist Amerika’dan geliyor”

Ankara’ya en çok Amerikalı turistlerin ziyarete geldiğinin altını çizen Dal “ Bürokratik bir şehir olması sebebi ile turistler mutlaka Türkiye ziyaretlerinde Ankara’yı görmek istiyorlar. Ankara’nın sayılı tarihi mekanlarından biri olan Ankara Kalesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Turistler tarafından en çok konuşulan konu ise Ulus semtinin tarihi dokusunun korunması ve muhafaza edilmesi yönünde oluyor” dedi.

“ Yeni yıl beklentileri istatistikleri değişti”

2016 oteller ve yatırımcılar için beklentilerin yüksek olduğu bir yıl olacak. Ancak istatistiklerin alındığı son dönemde geride bırakılan yıla oranla otel rezervasyonlarında düşüşlerin yaşandığı gözlemlenmekte. Ankara otellerinin konaklama anlayışını ve turizm sektörünün bu sürecini değerlendiren Sylwia Dal “ Divan Çukurhan mistik yapısı ile konsept bir ayrıcalık getiriyor. Özellikle turistlerin ilgisini çekebilecek detaylara yer verdiğimiz otelimizde on dokuz farklı ülkenin renklerini ve tarihini yansıtıyoruz. Bu da kendilerini evlerinde hissetmelerine neden oluyor. Bu yüzden 2016 yılı tüm ülke geneline baktığımızda bizim için hem ağırlama kapasitesi hem de ziyaretçi profili açısından aynı hızda gidecektir düşüncesindeyim” dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761