logo

APLUS KALİTE VE DENEYİMİ BİR ARADA SUNUYOR

APLUS KALİTE VE DENEYİMİ BİR ARADA SUNUYOR

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinin tesis yönetimi hizmetlerini karşılamak amacıyla 2006 yılında kurulan APlus, yılların deneyimiyle sektörde hizmet veren bir firma. Ülkemizde son dönemlerde gelişme gösteren temizlik ve tesis yönetimi hizmetleri konusunda sayılı firmalar arasına girmiş durumda.

APlus Temizlik Merkez Operasyon Müdürü Ertuğrul Tansel Yeniiz firması hakkında sorularımızı yanıtladı.

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

APlus 2006 yılında Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinin tesis yönetimi hizmetlerini karşılamak üzere kuruldu. 2011 yılı itibariyle de grup dışı firmalara hizmet vermeye başladı.

APlus’ın kuruluşu itibariyle önceliği ve uzmanlığı hastaneler… Hastane temizliği, hastane tekstil hijyeni, hastane catering hizmetleri ve hastanelere özel kafeterya işletmeciliği alanlarında sektörün önde gelen isimlerinin başını çekiyor.  Uzmanlık alanlarını diğer firmalara da taşıyan APlus; firmanın ihtiyaçlarına ve alanın gereksinimlerine göre çözüm önerileri geliştirerek sektörde esnek yapısıyla öne çıkıyor.

Sektörde sağladığınız ürünler ve faaliyetleriniz nelerdir?

APlus olarak önceliğimiz hastane alanlarında hizmet vermek. Biz uzmanlık alanımızla bu sektörde fark yarattığımızı düşünüyoruz.  Hastanelere verdiğimiz özel temizlik hizmetlerimizin yanında hastane çalışanları ve hastaların ihtiyaçlarını öngörerek özel kurgulanmış hastane cateringi hizmetlerimiz bulunuyor. Hastane kafeteryası kavramını yeniden yorumlayarak, şık ve nezih alanlar oluşturuyoruz. Ayrıca sadece hastane tekstilinin yıkandığı bir tekstil yıkama fabrikamız var.

Sizi sektörde farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

APlus olarak her zaman ilkleri denemek konusunda daha istekli ve esnek olduğumuzu düşünüyoruz. Yeni bir fikri ya da uygulamayı kullanmaktan çekinmiyoruz.  Bu anlamda tedarikçilerimizde dirsek teması bizim için çok önemli. Yeni bir ürünü deniyorsak, onun artı ve eksilerini gerekli olabilecek yeni düzenlemelerini onlara ileterek maksimumda kullanılabilecek ürünler oluşmasına katkı sağlıyoruz. Aynı şekilde dünyada sektörü takip ederek, farklı uygulama ve teknolojileri sektöre kazandırıyoruz.

Bir diğer ayırt edici noktamız ise personel eğitimi konusundaki hassasiyetimiz. Özellikle hastane temizliğinde kullanılan ekipman ve kimyasallar konusunda kalifiye elemanlar yetiştiriyoruz. Personellerimiz kimyasallar hakkında hakim bir bilgiye sahip oldukları kadar hasta yakınlarıyla iletişim ve hasta iletişimi konularında da özel eğitimler alıyor. Bu bizim 360 derece hizmet anlayışımızın önemli bir parçası…

Temizlik sektöründe pazar payınız ve sektördeki gelişmeleri değerlendirir misiniz?

APlus olarak biz hastane temizliği konusunda sektörün liderlerinden biriyiz.  Temizlik sektörü çok geniş bir hizmet alanını kapsıyor. Sektörün geniş yapısı giderek uzmanlıkların gelişmesine imkan tanıdı. Bu yapılan işlerin daha profesyonel ve kaliteli olmasını sağladı. Uzmanlıklarına göre firmalarda yeniliklere açık hale gelirken,  hizmet verdikleri alanlar için daha doğru ve gelişmiş sistemleri, kimyasalları ve çalışma şekillerini hayata geçiriyorlar. Önümüzdeki dönemde de bu ivmenin süreceğini ve sektörün gelişimindeki etkilerini yakından göreceğiz.

Hizmet kalitesi açısından sektörde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseder misiniz?

Temizlik sektörü personel sıkıntısının en çok yaşandığı alanların başına geliyor. Kaliteli bir hizmet vermek istiyorsak öncelikle bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Sadece kullandığı ekipmanı tanıyan değil, hizmet verdiği kişileri de tanıyan; verdiği hizmetin kişilerin yaşam kalitesini etkilediğinin bilincinde personeller yetiştirmek kalite konusunda her zaman önceliklerimizden birisi olmalı.

Yeni yatırımlarınız var mıdır? 

APlus olarak biz grubumuzla doğru orantılı olarak büyüyoruz. Son dönemde Acıbadem Maslak Hastanesi 2. Etap açılışını gerçekleştirdik. Türkiye’nin en büyüğü olan bu hastanemizde bizde yeni teknolojileri ve sistemleri hayata geçiriyoruz.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761