logo

Aplus temizliği A Plus boyutuna taşıyor

Aplus temizliği A Plus boyutuna taşıyor

Yılların deneyimiyle sektörde hizmet veren bir firma olan Aplus, ülkemizde son dönemlerde gelişme gösteren temizlik ve tesis yönetimi hizmetleri konusunda sayılı firmalar arasına girmiş durumda. Aplus Temizlik Direktör Yardımcısı Aytül Soysal sorularımızı yanıtladı.

 Firmanızın kurumsal yapısından ve oluşumundan kısaca söz eder misiniz?

 APlus,  Acıbadem Sağlık Grubu’nun destek hizmetlerini vermek üzere kuruldu. Temel prensibimiz olan yüksek kalite ve hijyen anlayışı zaman içinde grup dışından da taleplerin gelmesine ve APlus’ın dışarıya hizmet vermeye başlamasına ön ayak olmuş oldu. APlus, temelde 3 hizmet koluna ayrılmış durumda. Temizlik, tekstil yıkama ve yiyecek içecek.

Yiyecek & içecek hizmetleri altında ise hasta&refakatçi yemeği, yerinde üretim ve taşıma catering yemek hizmeti, banket hizmetleri ve CafeAPlus markası ile kafeterya işletmeciliği yer alıyor.

Bina tesis yönetim firmalarına sunduğunuz hizmetler nelerdir?

 Başta temizlik ve yiyecek içecek (Kurumların ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yerinde / taşıma yemek hizmeti veriyoruz.), kafe, endüstriyel tekstil yıkama ve ayrıca bahçe bakım  hizmetleri sunuyoruz.

Pazardaki konumunuzdan ve sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz nelerdir?

 APlus olarak her zaman en kaliteli ve en iyi olanı yakalama hedefindeyiz. Hizmet verdiğimiz kurumları yakından tanıyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve onlara butik hizmet sunuyoruz. Bu bizim açımızdan  ayırt edici bir avantaj…

Hizmet kalitesi açısından sektörde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseder misiniz?

 Kuruma özel ve yüksek standartta hizmet verebilmek gerekiyor. Firmanın neye ihtiyacı var, bunu en pratik şekilde nasıl sağlarız, kaynaklarımızı en uygun şekilde nasıl kullanırız bilmek gerekli. Ayrıca sürekli yenilenmek ve eğitim, hizmet kalitesi için önemli konulardan birisi. Hizmet verdiğiniz kurumla uyumu yakalamalı, teknolojiyi ve bilgiyi kullanarak hizmet sağlayabilmelisiniz.

Bu yıl için hedefleriniz ve yılın ilk çeyreğinde ulaştığınız durumdan memnun musunuz?

 Bizim için önemli kriterler en üst seviyede kaliteyi sağlamak ve mutlu müşteriler. Bu anlamda ilk çeyrek bizim için olumlu geçti ve bunun gelecek dönemde de devam etmesi için planlamalarımızı yaptık.

Tesis yönetim hizmetleri açısından ülkemiz dünyaya göre ne durumda ve bu alanın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Sektörün tamamına baktığımızda yükselen bir ivme çizdiğimizi söylemek yanlış olmaz. Sektörümüz dünyada en iyiler arasında anılacak kadar kaliteli hizmetler üretiyor. Giderek de sektör geliştirilen yeni hizmet anlayışlarıyla  daha da başarılı olacağına inanıyorum.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz var mı?

Acıbadem Sağlık Grubu şirketlerinden birisi olarak kendi alanımızda büyümeye; hastaneler dışında ise okul, plaza, banka gibi alanlarda başta temizlik ve yiyecek&içecek olmak üzere hizmet vermeye devam edeceğiz.

Ayrıca AR-Ge çalışmalarımız sürekli olarak devam ediyor.  Hem sektörümüz hem de müşterilerimiz için her zaman yeni fikirler geliştiriyor ve uyguluyoruz.  Her zaman olduğu gibi memnuniyeti sürdürmek ve daha da artırmak için teknolojik gelişmeleri takip etmeye ve sahada uyguluyor olacağız.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761