logo

Birlikte çalışan kuşaklar iş yerinde verimliliği artırıyor

Birlikte çalışan kuşaklar iş yerinde verimliliği artırıyor

Türkiye’nin en prestijli şirketlerine ve kamu kuruluşlarına yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, “Workplace Trends Report”un sonuçlarını açıkladı. Rapora göre kuşak farklılıkları ofislerdeki verimliliği artırıyor. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “İş dünyasının geleceğinde kuşak çatışması değil jenerasyon dayanışması var” dedi.

Dünya çapında 80 ülkede hizmet veren Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin birçok araştırma ve görüşü derleyerek hazırladığı ‘Workplace Trends Report’un (İşyeri trendleri raporu) ön plana çıkan başlıklarını açıkladı. Raporda, kuşak farklılıklarının iş yaşamına olan etkisi incelendi. Araştırmaya katılan Y kuşağı çalışanların yüzde 90’ı, birlikte çalıştığı deneyimli Baby Boomers kuşağı iş arkadaşlarının tecrübelerinden faydalandığını söyledi. Baby Boomers kuşağı çalışanların yüzde 93’ü de “Y kuşağı çalışanlar ofise yaratıcılık katıyor” dedi. Araştırma, birlikte çalışan kuşakların ofiste verimliliği artırdığını gösteriyor.

Daha sağlıklı nesiller, daha uzun iş yaşamı

Raporu değerlendiren Sodexo CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Dünyayı etkisi altına alan sağlıklı yaşam hareketiyle birlikte insanları daha uzun bir çalışma yaşamı bekliyor. 2015 yılında dünya nüfusunun yüzde 12,3’ünü oluşturan 60 yaş üstü kesim, 2030’da yüzde 16,5’e yükselecek. Daha sağlıklı nesillerin yetişmesi daha uzun bir iş yaşamı ve farklı kuşakların bir arada çalıştığı iş yerleri anlamına geliyor” dedi.

Ahmet Zeytinoğlu: Mutlu çalışma alanları yaratıyoruz

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin iş yaşamının değişen yüzünün ofislere yansıdığını belirten Ahmet Zeytinoğlu, “Mutlu çalışma alanları yarattığımız iş ortaklarımızın yaşam kalitelerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bugünün huzurlu ve konforlu çalışma alanlarını, sürdürülebilirlik penceresinden bakarak yarınlara hazırlıyoruz. Sodexo olarak hizmetlerimizle her kuşağa sesleniyoruz” ifadesini kullandı.

HİJYEN LİFE 

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761