logo

CHCI 2017’de yerinizi almayı unutmayın!

CHCI 2017’de yerinizi almayı unutmayın!

Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün Buluşma Noktası Cosmetics & Home Care Ingredients, 9-11 Kasım 2017 tarihleri arasında 3. kez katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

2015 yılında ilk kez tek başına düzenlenen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı Kimya Sektörü’nün en önemli alt dallarından biri olan Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörü tarafından yoğun ilgi gördü.

Dünyada 2013 yılından beri Kozmetik, Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri sektörü büyümesinde daralma meydana gelirken, Türkiye’de sektörün artan bir ivme ile büyüdüğünü görmekteyiz. Özellikle İran ve Orta Doğu Pazarı’na yakınlığı sayesinde bu pazarlara ihracat hacmini artırmaya yönelik hedefler Türkiye’de Kozmetik ve Ev Bakım Ürünleri Sektöründe faaliyet gösteren firmaların yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlara açılmak konusunda önemli rol oynayan ihtisas fuarlarına olan ilgisini de büyük ölçüde artırmıştır.

CHCI 2015 İstatistikleri

İstanbul Fuar Merkezi’nin 11. Salonunda gerçekleşen Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarında 12 ülkeden 71 doğrudan katılımcı ve 27 ülkeden 209 firma ve firma temsilciliği katılımcı olarak yer aldı. Fuarı 3 gün boyunca 412’si 44 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler olmak üzere toplam 2,565 sektör profesyoneli ziyaret etti. Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı nitelikli ve sektörün içinden gelen ziyaretçi portföyü ile katılımcı firmaların önemli iş bağlantıları yapmalarına ön ayak oldu.

CHCI 2015 Workshop / Seminer Etkinliği

Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Workshop / Presentation Etkinliği çerçevesinde 3 gün boyunca toplam 26 sunum gerçekleştirildi.

Arkem Kimya, Azelis, BASF, Brenntag, Coptis, Cosming Laboratuvar, Ege Üniversitesi, Ejder Kimya, Hacettepe Üniversitesi, Ingeniatrics, Kemiropa, M.G. Gülçiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, NSI Cosmetics, Omya Madencilik, Pim Group, Reachin Chemical, Surya ve Yeditepe Üniversitesi’nden gelen yerli ve yabancı firma yetkilileri ve akademisyenler sektördeki en yeni gelişmeler, ürünler, formülasyonlar ve teknolojiler konusunda ziyaretçileri bilgilendirdi.

Live Cosmetics & Home Care Bitmiş Ürün Sergisi

Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarı Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünlerine gerekli olan hammadde ve teknolojileri sağlayan katılımcı firmaları bir araya getirirken aynı zamanda bu hammadde ve bileşenleri kullanarak üretilen bitmiş ürünlerin sergilendiği “Live Cosmetics & Home Care” isimli bir sergiye de ev sahipliği yaptı. Live Cosmetics & Home Care Sergisinde 50’nin üzerinde yerli kozmetik ve ev bakım ürünleri üreticisi ürünlerini tüm fuar katılımcı ve ziyaretçilerine tehşir etme fırsatı yakaladılar.

Cosmetics & Home Care Ingredients bu yıl da birçok etkinliğe imza atıyor

Cosmetics & Home Care Ingredients, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere yönelik dopdolu etkinlik programıyla innovasyon, Ar&Ge, workshop ve laboratuvar ortamını fuar alanına taşıyarak; fuardan maksimum verim almanızı hedefliyor.

Innovation Corner:

Cosmetics & Home Care Ingredients katılımcı firmalarının son bir yıl içerisinde lansmanını gerçekleştirmiş olduğu inovatif ürünlerini sergilemelerine fırsat sunacak Innovation Corner’a ev sahipliği yapacak.

Koku Atolyesi:

Cosmetics & Home Care Ingredients 2017; Koku Atölyesi workshoplarına ev sahipliği yapıyor olacak. 9 Kasım 2017 ve 10 Kasım 2017 tarihlerinde fuar merkezinde kurulacak olan Koku Atölyesi Standında gerçekleştirelecek olan workshoplarda firmalar maksimum 12 katılımcı ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirebilecekler. Firmalar Projeksiyon cihazı ile sunum yapıp, workshop katılımcıları ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirebileceklerdir.

Product Formulation:

Cosmetics & Home Care Ingredients 2017 Fuarı, hammadde üretici ve tedarikçilerinin, ürün gamlarında bulunan hammaddelerin kullanım alanlarını uygulamalı olarak gösterebilecekleri bir Product Formulation alanına ev sahipliği yapıyor olacak.

Product Formulation alanına katılım gösteren hammadde üretici ve tedarikçileri, ürünleri ile üretilebilecek prototipler hakkında ziyaretçileri yani bitmis ürün üreticisi firmaları önceden hazırladıkları tanıtım videolarını gün boyu göstererek ve bu alanda formulasyon uygulamaları yaparak bilgilendirme imkanı yakalayacaklar.

Lab Testing Zone:

Cosmetics & Home Care Ingredients 2017; Laboratuvar ve Analitik firmalarını bir araya getiren Lab & Testing Zone isimli bir bölüme ev sahipliği yapıyor olacak. Laboratuvar cihaz, ekipman & teknolojileri, kozmetik analizler ve diğer tüm yaşam bilimleri laboratuvar analizleri, kozmetik ürünlerde güvenlik & değerlendirme hizmetleri ve diğer tüm eğitim ve danışmanlık hizmetleri konusunda faaliyet gösteren firmalar katılımcı olarak yer alacaklar.

Ve Misafir Şehir Isparta…

Zengin ve köklü tarihiyle Akdeniz Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Isparta, aynı zamanda Dünya’nın en kaliteli güllerinin yetiştiği topraklara sahip olmasıyla ünlüdür. Dünya Gül Yağı Üretimi’nin yaklaşık % 65’lik kısmını karşılayarak sektöründe dünyada birinci sırada yer alan Isparta, 9 – 11 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı’nın konuk şehri olacaktır. Anavatanı olan Orta Asya’dan ticaret yolu ile dünyanın diğer bölgelerine ulaşmış olan gül, güzel kokusu, tıbbi değeri ve beslenmedeki yeri dolayısıyla antik çağlardan beri efsanelere konu olmuş ve güzel kokunun peşinde olanlar için vazgeçilmeyen bir çiçek olmuştur.

Gülyağı: Parfüm ve kozmetik sanayiinin en önemli ve pahalı hammaddelerinden olan gülyağı; pembe yağ güllerinin buharlı distilasyon yöntemiyle kaynatılmasıyla üretilir. Dünya standartlarına uygun kalitede gülyağı, deniz seviyesinden 1,050 m ve daha fazla yükseklikte yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında toplanan güller, hava şartlarının da katkısı sonucu üstün kalitede gülyağı üretiminin gerçekleştirilmesini sağlar.

CHCI 2017’de yerinizi almayı unutmayın!

Siz de Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün bu büyük buluşmasının bir parçası olmak ve 200’ün üzerinde yerli ve yabancı sektör lideri firma arasında yer alarak rekabetin gerisinde kalmamak istiyorsanız 9-11 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Cosmetics & Home Care Ingredients 2017’yi kaçırmayın!

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761