logo

Evlerde bayram temizliği telaşı başladı

Evlerde bayram temizliği telaşı başladı

networkdry

Ramazan Bayramı öncesinde kuru temizlemecilerin, takım elbise ve ipek saten elbise siparişleri artıyor. Kuru temizleme sektörünün iş yoğunluğunda da yüzde 70 oranında yükseliş gözlemleniyor. Halı yıkama ise, genel olarak profesyonel temizlik sektöründe yüzde 40 artış ile Ramazan Bayramı öncesi en yoğun taleplerden ilki.

Gökhan_Aydan

Ramazan Bayramı öncesi evlerdeki temizlik telaşı arttı. Bayram ziyaretlerinde misafir kabul ederken ve ziyaretlere giderken iyi görünmek isteyenler, halı ve giysi temizliği işlerini profesyonellere bırakıyor. Kuru temizleme ve halı yıkama sektörlerini e-ticaret ile birleştiren Networkdry, bu süreçte profesyonel temizlemecilerin hem zamandan kazandırdığına hem de çok daha sağlıklı ve ürünleri bozmadan temizlik yaptıklarına dikkat çekti. Evlerimize renk katan halılar ve perdeler, erkekler için takım elbiseler, kadınlar için ise ipek saten elbiseler, Ramazan Bayramı öncesinde temizlemeye gönderilen parçalar arasında en çok yeri işgal ediyorlar.

Halılar yılda en az 2 veya 3 defa yıkatılmalı. Halıda oluşacak lekeler dışında bakteriler ve derinlemesine nüfuz eden toz lekeler yüzünden mikroplar ile yaşamak zorunda kalırız. Sürekli hijyen için yılda en az 2-3 kere halıların profesyonel halı yıkamacılarda yıkatılması gerekiyor. Halıların ne zaman yıkanması gerektiğini bulmak için pratik bir yöntem var: Evdeki ampuller tozlanınca halılar yıkatmalıdır. Sebebi ise halıda artık tozu emecek yer kalmaz ve havada dolaşmaya başlar. Ampuller de bu şekilde tozlanıyor.

Halılar temizleme işleminin ardından teslim alındıktan sonra muhakkak saklama poşetlerinden çıkarılmalı. Networkdry, saklama poşetlerinde bekletilen halıların küflenebileceği ve koku yapabileceği konusunda uyarıyor.

Networkdry Kurucusu Gökhan Aydan, Ramazan Bayramı öncesinde siparişlerinin çok yüksek oranda arttığını belirtti. Aydan, “Bu dönemde halı yıkama siparişlerinde yüzde 40 artış gözlemliyoruz. Perde kuru temizleme siparişlerinde de bu dönemde artış oluyor. Erkekler takım elbise, kadınlar ise ipek saten elbiselerini kuru temizlemeye gönderiyorlar. Genel anlamda bayram öncesi kuru temizleme sektörünün iş yoğunluğunda %70 oranında artış gözlemliyoruz. Siparişlerin genelini yüzde 60 kuru temizleme, yüzde 40 halı yıkama oluşturuyor” dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761