logo

HAKO ve FORMULA temizlik ekipmanlarının Türkiye’de tek tedarikçisiyiz

HAKO ve FORMULA temizlik ekipmanlarının Türkiye’de tek tedarikçisiyiz

Alman HAKO ve İtalyan FORMULA temizlik ekipmanlarının Türkiye tek ithalatçısı ve tedarikçisi olduklarını belirten Doğuş Tekstil Temizlik Makinaları Limited Şirketi Genel müdürü Harun Yağız, Avrupa genelinde yaygın olarak bir hizmet olarak sunulan full servis sistemini ülkemizde uygulayan öncü firma olduklarını belirti.

Doğuş Tekstil Temizlik Makinaları Limited Şirketi Genel müdürü Harun Yağız, “Firmamız 1995 yılında bu alanda ülkemizde var olan boşluğu doldurarak sektöre adım atmıştır. İlk günden itibaren sektörle ilgili ürün yelpazesini genişleten ve sürekli çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik olarak güncelleyen anlayışta olmuştur ve aynı anlayışla çalışmalarına devam etmektedir” dedi.

Temizlik sektörüne sağladığınız ürünler ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Bu sektörde kullanılan akülü, elektrikli, itmeli ve sürücülü temizlik otomatları ve makinaları, yetkili distribütörüyüz. Ayrıca belediyelere yönelik olarak hidrostatik temizlik araç ve ekipmanları tedarikçisiyiz. Yeni gelişen yüzde100 elektrikli dış mekan temizleyicileri ve süpürücüleri satış ve servis hizmetlerini vermekteyiz. Sektörün ihtiyaçlarına uygun olarak her türden araç ve gerecin ithalatını yapmakta ve sarf malzemelerini tedarik etmekteyiz. Firmamız temizlik makinalarının kısa ve uzun vadeli kiralama seçeneğini de hizmetleri arasına alan ilk firmadır. Avrupa genelinde yaygın olarak bir hizmet olarak sunulan full servis sistemini ülkemizde uygulayan öncü firmadır. Bu sistem ile müşterilerimizin gereksiz harcamalarını ortadan kaldırmış ve maliyetlerini düşürerek iş gücü kayıplarını önlemiştir.

Tüketici firmaların özellikle ürün tedariği konusunda dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Tüketici firmalar ürün tedariklerinde alacağı ürünün belli kalitede ve dolayısıyla belli markada olmasını tercih etmelidirler. Bu anlayışla aldığı ürünün yedek parça devamlılığının ve servis hizmetinin belli kalitede ve sorunsuz olmasına dikkat etmelidirler. Bu özeni göstermeyen firmalar aldıkları ürünlerden yeterli verimlilik alamazlar ve ilk arıza durumunda yeterli servis alamazlar. Aynı ürünü tekrar almak zorunda kalırlar. Bu sorunla karşılaşmamak için kurumsal firmalarla çalışmaya dikkat etmelidirler.

İşte biz kurumsal firma olarak temizlik araç ve gereçleri ihtiyacı olan müşterilerimize, belli kalite ve markada sürekliliği olan yedek parçası bulunan, ürün tedariği yapıyoruz. Verdiğimiz ürünlerin servis hizmetinde de kusursuz olmaya azami dikkat gösteriyoruz. Bu güne kadar bu alanda yeterince başarılı olduğumuzu düşünüyor, aynı anlayışla hizmetlerimize devam ediyoruz.

Sizi sektörde farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

Biz Doğuş Tekstil Temizlik Makinaları Limited Şirketi ve Formula temizlik Makina ve Ekipmanları Dış Ticaret Limited Şirketi olarak kurumsal kimlik altında işimizi yapıyoruz. Alman HAKO ve İtalyan FORMULA temizlik ekipmanlarının Türkiye tek ithalatçısı ve tedarikçisiyiz. Ürünlerimizin satışı ve kullanımı boyunca kendi bünyemizde bulunan ekip ve servis arkadaşlarımızla takibini yapmaktayız. Servis arkadaşlarımız sattığımız ürünlerle ilgili olarak son derece donanımlıdır. Ayrıca ihtiyacı olan makinalar, ürünler ve yedek parçaları her zaman stoklarımızda bulunmaktadır. Tüm bunların bizi alanımızda farklı kıldığını düşünüyoruz.

Yeni yatırım alanınız ve Şirketinizin varsa yeni planlarından bahseder misiniz?

Çağımız teknoloji ve bilişim çağıdır. Bizim sektörümüz de sürekli değişen ve yeni atılımlar yapan teknolojik bilişim çağında kendini geliştiren ve atılımlar yapan şirketlere yeni imkanlar sunmaktadır. Firmamız bu anlamda sürekli olarak yeni araştırmalar yapmakta ve ürün yelpazesini çağın gereklerine ve müşterilerimize yeni ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmektedir. Ülkemizde ve yurt dışındaki fuarlara bizzat katılarak bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Servis ekibimizi dinamik tutabilmek için sürekli olarak yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen yeni eğitimlere ve seminerlere katılımını sağlamaktayız.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761