logo

Hedefimiz sektördeki tüm firmaların arka bahçesi olmak

Hedefimiz sektördeki tüm firmaların arka bahçesi olmak

Ataker Dozaj Sistemleri bugüne kadar olduğu gibi, gelecekte de müşteri memnuniyeti odaklı, dürüst ticaret kurallarını ilke edinmiş bir şirket kimliği ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını kararlılıkla sürdüren bir firma olduğunu söyleyen firma satış müdürü Erkan Ataker, müşteri memnuniyetinin kendileri için en başta geldiğini kaydetti.

Ataker Dozaj Sistemleri Satış Müdürü Erkan Ataker, “Hem kurucularımız hem de ben dahil tüm yöneticilerimiz uzun yıllar uluslar arası şirketlerde çalışmış deneyimli kişiler. Bu durumun da firmamıza ve imajına çok olumlu yansıdığını düşünmekteyim. Buna ilave olarak, çok sık eleman değiştiren bir firma değiliz. Personelimiz, uzun yıllar firmamızda çalışan kişilerden oluşmaktadır. Özellikle, imalat bölümünde çalışan birçok arkadaşımızla staj dönemlerinden bu yana birlikteyiz. Bu sürekliliğin, üretim bandımıza olumlu yansıdığını düşünmekteyiz.

Ürünlerimizi 3 ana başlıkta toplayabiliriz. Endüstriyel bulaşık makineleri için çeşitli peristaltik pompalar ve ekipmanları, Yüzey temizliğinde kullanılan çeşitli sprey üniteleri ve birçok kullanım alanına sahip olan seyreltme üniteleri (Genelde “housekeeping” hizmetleri için tasarlanmış fakat birçok alanda kullanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra piyasanın beklentilerini karşılamak için gerekli yatırımları yapmaktan geri kalmıyoruz. Bu noktada son beş yılda büyük atılımlar yaptık. Firmamızı 800m2 kullanım alanına sahip kendisine ait tesise taşıdık. Üretim bandımızı ve ambalajlama sistemlerimizi yeniledik. Bu sayede üretim kapasitemizi ikiye katladık” şeklinde konuştu.

Biz Ataker Dozaj Sistemleri olarak sektörün gelişimi için üzerimize düşen görevleri yaptığımızı düşünüyoruz diyen Erkan Ataker, “Hedefimiz sektördeki tüm firmaların arka bahçesi olmak. Bunun için de dostlarımızın (müşterilerimizin) çözüm ortağıyız. Hedeflerimizin en başında ihracat rakamlarımızı arttırmak geliyor. Bu doğrultuda seçici davranmak koşulu ile fuarlara katılmak önem verdiğimiz bir konu. Son on beş yılda hedeflerimiz doğrultusunda planlı bir şekilde çok sayıda fuara katıldık.

Sektörel anlamda en büyük fuar olarak kabul edilen, ISSA INTERCLEAN fuarı vaz geçilmezimiz diyebiliriz. Defalarca Amsterdam’da katılım gösterdiğimiz fuarın 2014 yılından bu yana İstanbul’da da düzenlenmeye başlaması bizim açımızdan çok önemli bir gelişme oldu. Bu fırsatı kaçırmayarak ISSA Fuarında İstanbul’da yerli ve yabancı ziyaretçilere ev sahipliği yapabiliyoruz.

Bildiğiniz üzere ISSA INTERCLEAN Fuarı iki yılda bir düzenleniyor, biz de düzenli olarak bu fuara katılmanın yanı sıra yılda en az bir kez fuarlarda yer alma stratejisi ile boşta kalan yıllarda çeşitli pazarlarda hakimiyetimizi güçlendirmek adına Ortadoğu ve Rusya başta olmak üzere farklı pazarlara ait fuarlara da katılım göstermekteyiz.

Bu yıl İstanbul’da ilk kez tamamen yerli sermaye ile düzenlenen Global Expo Clean 2019 fuarında da tereddüt etmeden yerimizi aldık. Ülkemizde yapılan kaliteli organize edilen fuarlar özellikle ülkemizle ticaret yapmayı arzu eden yabancı firmalarla tanışmak için çok önemli bir fırsat diye düşünüyoruz.

Yurt dışında katıldığımız fuarlar ise düzenlendikleri ve çevre ülkelerdeki mevcut müşterilerimizle görüşme ve yeni müşterilerle tanışma adına çok faydalı oluyor. Öncesinde mevcut müşterilerimizle temasa geçiyor ve ziyaretlerinde yüz yüze sıcak görüşmeler yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761