logo

Henkel Dünyanın En İyi Firmaları Listesinde İlk 100de

Henkel Dünyanın En İyi Firmaları Listesinde İlk 100de

 

4.1.: Portraitretusche, Farbanpassung 9.2.: Trennung zum Hintergrund deutlicher, Falten im Blazer reduziert, Störelemente entfernt, Tisch hervorgehoben, Steckdosen entfernt, Schmutz auf Säule entfernt, Fensterfront eingefügt

Henkel, 2030 yılına yönelik sürdürülebilirlik stratejisinin ara hedeflerine ulaşarak, 2020 yılı için yeni kilometre taşları belirledi. 

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Henkel Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı Kathrin Menges konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı “2015, Henkel için önemli bir yıl oldu. 2030 yılına yönelik uzun vadeli sürdürülebilirlik stratejimizin ilk beş yılına ilişkin ara hedefleri gerçekleştirdik. Ancak burada durmayacağız; şimdiden bir sonraki adımı düşünmeye başladık. Sürdürülebilirliği devam ettirmek üzere, 2020 yılı için yeni hedefler belirledik ve değer zincirinin tamamına yönelik eylemler için ek alanlar tanımladık.”

Gerçekleştirilen ara hedefler ve 2020 için yeni hedefler

Henkel‘in sürdürülebilirlik stratejisinin hedefi, daha az kaynak kullanarak daha fazlasını başarmak ve 2030 yılına kadar verimliliği üçe katlamak. Şirket, ilerleme kaydederek, 2011-2015 dönemine ilişkin ara hedeflerinin de üstüne çıkmayı başardı:

  • Enerji verimliliği %18
  • Su kullanımı %23
  • Atık hacmi %17
  • İş güvenliği %33
  • Satışlar %11

oranında iyileştirildi.

Toplamda Henkel, yaratılan değer ile çevre ayak izi arasındaki ilişkiyi %38 oranında iyileştirdi.

Yeni hedefler: Şirket, 2020 yılına kadar üretim sahalarının CO2 emisyonlarını, her ürün tonu başına su kullanımını ve atık hacmini 2010 yılına kıyasla %30 oranında azaltmayı hedefliyor. İş güvenliği %40 ve satışlar ton başına %22 yükseltilecek. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesi ile genel verimlilik 2010 yılına kıyasla 2020’ye kadar %75 oranında gelişmiş olacak.

Henkel, şirket olarak daha az çevresel ayak izi ile daha fazla değer yaratmayı hedefliyor. Ayrıca başkalarını da daha fazla sürdürülebilirlik için katkıda bulunmaya teşvik ediyor. Bu konu tedarikçiler, müşteriler ve tüketicilerle kurulan diyaloğun da ötesine geçiyor. Henkelçalışanları Sürdürülebilirlik Elçileri programının merkezinde yer alıyor. Henkel çalışanları, sürdürülebilir davranışın önemini topluma açıklayabilmek için eğitim de alıyor.

Henkel’in sürdürülebilirlik alanındaki başarıları, çeşitli derecelendirme ve sıralamalarla 2015 yılında bir kez daha takdir edildi. Henkel bir kez daha, “Global 100: Dünyanın Sürdürülebilirlik Konusunda En İyi Firmaları” endeksine girdi ve EcoVadis tarafından “Altın” derece ile ödüllendirildi. Şirket, aynı zamanda RobecoSAM Gümüş Sınıf ödülünü kazandı.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761