logo

Henkel’de iki önemli atama gerçekleşti

Henkel’de iki önemli atama gerçekleşti

 Mehmet Karamollaoğlu

Türk Henkel’de Beauty Care Pazarlama Direktörü Mehmet Karamollaoğlu; Henkel Bangkok, Tayland Beauty Care Ülke Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Ondan boşalan Beauty Care Pazarlama Direktörlüğü görevine ise Pınar Akıskalıoğlu atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunu olan ve Pittsburgh Üniversitesi’nde İşletme ve Bilgi Sistemleri Yüksek lisansı yapan Mehmet Karamollaoğlu; Almanya Johnson & Johnson’da Ürün Müdürlüğü ve Mars GmbH’de Avrupa Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Taft ve saç şekillendirme markalarından sorumlu Uluslararası Pazarlama Müdürü olarak, Henkel’deki kariyerine başladı. İngilizce ve Almanca bilen ve 2012 yılından bu yana Henkel’de Beauty Care Pazarlama Direktörlüğünü yürüten Mehmet Karamollaoğlu, bundan böyle Henkel Bangkok, Tayland Beauty Care Ülke Genel Müdürü olarak görev yapacak.

Pınar Akıskalıoğlu

Türk Henkel’in yeni Beauty Care Pazarlama Direktörü ise Pınar Akıskalıoğlu oldu. Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü mezunu olan Akıskalıoğlu, halen Harvard Business School’da Liderlik Gelişimi eğitimi alıyor. Henkel’de daha önce Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Grup Marka Müdürü, Dijital Media Yöneticisi, Marka Müdürü ve Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev alan Pınar Akıskalıoğlu, Henkel kariyeri öncesinde AIESEC’te Global Strateji Direktörlüğü, Türkiye Başkanlığı ve Stratejiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Henkel dünya çapında Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş biriminde lider markalar ve teknolojilerle faaliyet göstermektedir. 1876 yılında kurulan Henkel; Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi tanınmış markaları ile faaliyet göstermekte ve hem tüketici ürünleri hem de endüstriyel alanda, global olarak pek çok pazar liderliği bulunmaktadır. Tüm dünyada yaklaşık 50.000 çalışanı bulunan Henkel, 2015 mali yılında 18 milyar 100 milyon Euro’luk satış ve 2 milyar 900 milyon Euro’luk faaliyet karı gerçekleştirmiştir. Henkel imtiyazlı hisse senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır.

HİJYEN LİFE

 

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761