logo

Hijyen alanında ilk sertifika alan Regnum Carya Golf&SPA Resort oldu

Hijyen alanında ilk sertifika alan Regnum Carya Golf&SPA Resort oldu

 

????????????????????????????????????

Turizm sektörüne hijyen alanında kusursuz ürün ve hizmetler sunan Sealed Air, uluslararası bağımsız stratejik iş birimi Diversey Consulting ile geliştirdiği programlarla da işletmelerin hijyen standartlarını belgeliyor. Diversey Consulting’in Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiği The Hygienic Room ve The Hygienic Gym/SPA programlarını uygulayan ve sertifika alan ilk otel Regnum Carya Golf&SPA Resort oldu.

Konaklama sektörünün odak noktalarından biri olan hijyen konusu, Diversey Consulting’in geliştirdiği sertifika programlarıyla standarda kavuşuyor. The Hygienic Room ve The Hygienic Gym/SPA programları ile sektörün hijyen standartlarını yükselten Diversey Consulting, işletmelerin misafirleri nezdindeki güvenini de sağlamlaştırıyor. Her iki programı da uygulayarak geçerli puan alan Regnum Carya Golf&SPA Resort, Türkiye’de The Hygienic Room ve The Hygienic Gym/SPA sertifikalarını almaya hak kazanan ilk otel unvanına sahip oldu. Otelde yapılan törende her iki sertifikayı da Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl takdim etti.

Otel adına konuşan Regnum Carya Golf&SPA Resort Genel Müdürü Geylan Dursunoğlu, Dünyanın En İyi Oteli seçilen Regnum Carya’nın her misafirini VIP hizmet ile ağırladığını belirterek: “Herkes özeldir ve özel hizmet almalıdır” felsefesiyle hizmet verdiklerinin altını çizdi. Dursunoğlu, ‘The Hygienic Room ve The Hygienic Gym/SPA sertifikasını alan ilk otel olmak, misafirlerimize sunduğumuz hizmet kalitesinin bir göstergesidir’ diye ekledi.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen G20 Zirvesi kapsamında tüm dünya liderlerini başarıyla aynı çatı altında ağırlayan Regnum Carya Golf&SPA Resort, Yeşil Binalar Derneği tarafından verilen LEED Gold’a layık görülen nadide tesislerden biri. Türkiye ve dünyanın önde gelen golf otellerinden biri olan otel, sürdürülebilirlik anlayışı, doğru hijyen uygulamaları ve müşteri memnuniyetinden taviz vermiyor.

Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl, Regnum Carya Golf&SPA Resort Hotel’i şu sözlerle tebrik ediyor: “Diversey Consulting iş birimimiz tarafından hayata geçirilen The Hygienic Room ve The Hygienic Gym/SPA programlarını uygulayarak, yenilikçi vizyonuyla öne çıkan ve programlarda gösterdiği başarı dolayısıyla her iki sertifikayı da almaya hak kazanan Regnum Carya Golf&SPA Resort Hotel’i ve deneyimli ekibini gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Hijyen bizler için en önemli tercih sebebi. İş ortaklarımızın müşterileri için de öyle. Bu doğrultuda işletmelere sağladığımız çözümler ve sonrasında yapılan denetimler ile onları tüketici nezdinde daha güvenilir işletmeler olarak konumlandırıyoruz. Hijyen uygulamalarının önemi konusunda vizyon sahibi olan ve bu bilinci ekibine de aşılayan Regnum Carya Golf&SPA Resort Hotel’e bu konuda bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim.”

The Clean & Hygienic Room,Sealed Air iş birimi Diversey Consulting, The Clean & Hygienic Room Programı ile otel odalarındaki temizlik ve hijyenin etkinliğini ölçümleyip raporlayarak, otelcilere işin en kritik noktasında nelere odaklanması gerektiğini ve oda hijyen ve temizliğinde fark yaratmalarını sağlayacak çözüm yollarını sunuyor. Program çerçevesinde; otel yönetiminin her odasının bilimsel bir yaklaşımla temizlenip dezenfekte edildiğinden emin olmasını sağlamak adına, küresel olarak oluşturulan Oda Temizlik ve Hijyen HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points) Standartları kapsamında denetimi gerçekleştiriliyor. Denetimler esnasında yatak, halı gibi tekstil zeminlerde ve banyo gibi sert yüzeylerde görünmeyen kirlerin (pest idrar, vücut sıvısı vb. gibi) teşhisi amacıyla özel bir UV Stain Detector cihazı ile kontroller de yapılıyor. Programın bir parçası olarak, misafirin temizlik ve hijyen açısından risk altında olduğu noktalarda yapılan temizlik ve hijyen uygulamalarının bilimsel kanıtı olması için, kritik kontrol noktalarında bazı bakteri ve mikroorganizmaların varlığının tespiti amacıyla çeşitli testler ve analizler yapılıyor. Analiz sonuçları Diversey Consulting Clean & Hygienic Room Risk Assessment Chart sisteminde özel olarak puanlanıyor. Sertifika almaya hak kazanan işletmeler ise bu başarısını sürdürmekle yükümlü oluyor ve sertifika alımı sonrasında da denetlenmeye devam ediyor.

The Hygienic Gym/Spa Programı,Sealed Air’in uluslararası bağımsız stratejik iş birimi Diversey Consulting tarafından konaklama sektörü için hayata geçirilen programların bir diğeri ise; uluslararası kabul gören temizlik ve hijyen standartları ile hijyenik bir spa/gym ortamı yaratmak amacıyla geliştirilen The Hygienic Gym/Spa Programı. Otellerin Gym, Spa ve Wellness alanlarında, uluslararası kabul gören temizlik ve hijyen standartlarına göre detaylı bir risk analizi ile tesisin tüm ihtiyaçları ve iyileştirmesi gereken noktalarının belirlendiği program çerçevesinde ortaya çıkan risk analizi sonucunda, işletmeye özel bir sistem kuruluyor ve çalışan personele eğitimler veriliyor. Ayrıca, kritik noktaların günlük kontrolü, anlık aksiyon alınması ve ne/nasıl yapılmalı talimatları ile işletmenin kurulan bu sistemi günlük olarak kendi kendine yönetmesi sağlanıyor. Kurulan bu sistem sonrası, Diversey Consulting Baş Denetçileri tesisi her ay habersiz olarak gözlemliyor ve sistemin etkin bir şekilde işletilip işletilmediği denetliyor. Bu denetlemeler esnasında, havuz suyu analizleri, hava analizleri, ekipman ve alet hijyeni analizleri, lejyonella analizleri ve çalışan personel kişisel sürdürülebilir bir şekilde çalışması sağlanıyor. Aylık denetimlerde kurulan sistemin performansı ve analiz sonuçları neticesinde sistemin toplam başarı puanı ortaya çıkıyor. Üst üste 3 defa minimum %80 başarı performansı gösteren işletme sürdürülebilir başarı yakaladığı için The Hygienic Gym/Spa Sertifikası almaya hak kazanıyor. Ancak işletmenin performansı sertifika aldıktan sonra düşerse, işletmenin sertifikası askıya alınıyor. Bu, The Hygienic Gym/Spa Programı için sürdürülebilir hijyen, temizlik ve müşteri sağlığının her zaman ilk planda olduğunu gösteriyor.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761