logo

“İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor”

“İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor”

Ahmet_Zeytinoğlu

Çalışanları arasında sürdürdüğü cinsiyet eşitliği politikasıyla Fransa’nın lider kurumlarından biri olan ve Kadın Hakları Bakanlığı tarafından ödüllendirilen Sodexo, Türkiye’de de cinsiyet eşitliğini gözeten insan kaynakları uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Kadın istihdamını desteklemenin Sodexo kurum kültürünün DNA’sında olduğunu söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu “Sodexo olarak, yönetici kadromuz ve genel çalışan oranlarımızda kadın çalışan ortalaması ülke ortalamasının çok üstünde. Kurum olarak cinsiyet eşitliğini merkeze alan insan kaynakları süreçlerimizle elde ettiğimiz bu sonucu daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük 20 işvereninden biri olan ve yaklaşık 420 bin çalışanıyla her gün 75 milyon insana yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo, sosyal duyarlılıklarıyla ve toplumsal farkındalıklarıyla da dikkat çekiyor. İş dünyasında kadın istihdamına önem veren ve insan kaynakları alanında başarılı politikalar yürüten Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi de kadın yönetici ve çalışan oranlarıyla ülke ortalamasının üstünde yer alıyor.

Kadın yönetici oranı ile ülke ortalamasının üstündeyiz!

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin yönetim kademesi, beyaz yaka ve genel çalışan kategorilerinde de ülke ortalamasının üstünde olduğunu söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu “Kadın istihdamını desteklemek Sodexo’nun kurum kültürünün DNA’sında var. Sodexo olarak büyük bir gururla söyleyebiliriz ki, kadın çalışanlarımız yönetim kademesinin yüzde 19’unu, beyaz yaka çalışanların yüzde 42’sini, genel çalışan oranının ise yüzde 40’ını oluşturuyor” dedi.

İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor!

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün “İş Hayatında Kadın Raporu” Türkiye verilerine değinen Zeytinoğlu, ”Ülkemiz, şirketlerdeki yüzde 12,2 kadın yönetici oranıyla 126 ülke arasında 94’üncü sırada yer alıyor. Bu tablo maalesef toplum ve iş dünyası olarak daha almamız gereken çok yol olduğunu gösteriyor. Sodexo olarak gerek yönetimde gerekse genel çalışan istihdamında uyguladığımız pozitif İK politikalarıyla kadın çalışan ortalamamızın ülke ortalamasının oldukça üzerinde olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayıyı her geçen gün daha da yukarıya taşımayı hedefliyoruz. Çünkü Sodexo olarak, iş dünyasının kadınlardan çok şey öğrendiğine inanıyoruz” dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761