logo

KTSD DERNEĞİ AHMET PURA’YI YENİDEN BAŞKAN SEÇTİ

KTSD DERNEĞİ AHMET PURA’YI YENİDEN BAŞKAN SEÇTİ

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin (KTSD) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 15 Mart Cuma günü saat 13.30’da Taksim Elite World Otel’de dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda 2019 – 2021 dönemi için başkanlık seçimi de yapıldı. Dernek üyelerinin gerçekleştirdiği oylamalar neticesinde Ahmet Pura dördüncü kez KTSD Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yapılan seçimlerde Nilgün Dayıoğlugil, Sevgi Gürgen, Sibel Tüzün, Bahar Marlalı, Gülhan Eğilmez, Şerifenur Taşkıran, Figan Soykut, Melike Özener, Güray Yıldız ve Ebru Şenel Erim yönetim kurulu asil üyeleri olarak belirlendi.

Ahmet Pura, toplantıda yaptığı konuşmada 2018 yılında kozmetik ürünlerinde 11.3 milyar TL, temizlik ürünlerinde 10.3 milyar TL, hijyenik kağıt ürünlerinde ise 9.8 milyar TL’lik büyüme olduğunu ve toplamda yaklaşık 31.4 TL’lik pazar büyüklüğüne ulaştığını belirtti. Bu büyüklükte ve kriz dönemlerinde bile iki basamaklı büyümesi olan sektörün daha güvenli ve sağlıklı gelişimi için tüm paydaşların kenetlenmesi gerektiğini belirten Pura sözlerine şöyle devam etti; “Genelde derneklerin güçlü kurumsal yapılara dönüşmesi gerekiyor. Bu, global ve lokal anlamda güçleşen sektör dinamikleri için gereklidir. Yurt içi ve yurt dışı paydaşlar ile üst seviyede ve devamlı iletişim kurularak akılcı iş birliği ortamının kurulması gerektiğine inanıyorum.”

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761