logo

LİLA GROUP’TA İKİ ÖNEMLİ ATAMA

LİLA GROUP’TA İKİ ÖNEMLİ ATAMA

Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticisi Lila Group, alanında profesyonel isimlerle gücüne güç katıyor. Lila Group, Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine Hakan Kuluhan’ı, Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevine ise Hakan Ünal’ı getirdi.

Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine atanan Hakan Kuluhan, grubun Sofia, Maylo, Berrak, Nua markalı temizlik kâğıdı ürünlerinin ve özel markalı (PL) ürünlerinin ihracatından ve yurtdışı pazarlardaki satış noktalarında tüketici ile buluşmasından sorumlu olurken; Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevini üstlenen Hakan Ünal ise tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirmenin yanı sıra kurumun kalite sistem ve politikalarından sorumlu olacak.

Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Hakan Kuluhan, iş hayatına Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama firmasında İhracat Uzmanı olarak başladı. Kuluhan, 2001-2006 yılları arasında aynı gruba bağlı Aksu İplik Dokuma ve Boya Apre Fabrikaları T.A.Ş., Ak-Al Tekstil Sanayi A.Ş. ve Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. firmalarında, 2006-2009 yılları arasında ise Gıdasa Sabancı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ’de ihracat satışlarından sorumlu olarak yöneticilik görevleri üstlendi. Kuluhan, Lila Group öncesinde son olarak Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İhracat Satış Müdürü olarak görev yaptı.

 

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde yükseköğrenimini tamamlayan Hakan Ünal aynı yıl Arçelik Buzdolabı İşletmesinde Yapısal Tasarım ve Ürün Geliştirme Proje Lideri olarak profesyonel yaşamına başladı. Candy Hoover Şirketi’nde 8 yıl boyunca Ar&Ge direktörlüğü ve fabrika direktörlüğü görevlerini üstlendi. Bir girişimci olarak kendi tasarladığı musluk parçalarının üretimlerini yaptığı Cromicplastik firmasını kurdu ve yönetti. 2012 yılında seçildiği Makine Mühendisleri Odası Eskişehir Şube başkanlığı görevini 6 yıl boyunca sürdüren Ünal, gönüllülük esası ile üstlendiği bu görevi sırasında kamu, öğrenci üyeler ve meslektaşlarına yönelik çok sayıda meslek içi seminer, konferans, eğitim, kongre ve sempozyumda hem düzenleyici hem de konuşmacı olarak aktif görevler aldı.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761