logo

Lila Kağıt,temizlik ürün ve sistemleri konusunda Yiğitoğlu ile anlaştı

Lila Kağıt,temizlik ürün ve sistemleri konusunda Yiğitoğlu ile anlaştı

Lila_Yigitoglu

Dünya standartlarında temizlik kağıdı üretme vizyonuyla 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Lila Kağıt, yeni tesis yatırımları doğrultusunda profesyonel temizlik ürün ve sistemleri konusunun uzman markalarından Yiğitoğlu ile anlaştı.

Türkiye’nin önde gelen temizlik kağıdı üreticilerinden Lila Kağıt, profesyonel temizlik ürün ve sistemleri konusunun önde gelen markalarından Yiğitoğlu ile el sıkıştı. Lila Kağıt’ın yeni tesis yatırımları dolayısıyla bir araya gelen iki markanın anlaşması kapsamında Lila Kağıt, Yiğitoğlu’nun ev dışı tüketim markaları Agron ve Gany için üretim yapacak.

Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Dünya standartlarında üretim yapan iki şirket olarak güçlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Lila Kağıt’ın tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete, jumbo tuvalet kağıdı, içten çekmeli tuvalet kağıdı, sensörlü havluları private label olarak Yiğitoğlu’nun geniş dağıtım ağı ile buluşacak. Tüm bunların yanı sıra içten çekmeli havlu, z katlama havlu, endüstriyel havlu, dispenser peçete, kutu mendil, muayene masa örtüsü gibi ev dışı ürünler de Agron ve Gany markaları için üretilecek. Lila Kağıt ve Yiğitoğlu olarak bu işbirliğinde büyüme hedeflerimizi destekleyecek ve kapasite artışımızı etkin şekilde kullanacak şekilde giderek artan satış hedeflerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

Yiğitoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Suat Yiğitoğlu ise “Agron ve Gany markalarımızı pazarda en üst sıraya taşımak için temizlik kağıdı sektörünün Türkiye’deki önde gelen isimlerinden Lila Kağıt ile yaptığımız işbirliğinden son derece mutluyuz. Lila Kağıt güvencesiyle dünya standartlarında ve en gelişmiş teknolojiyle üretilen Agron ve Gany marka ürünlerimizi, otel, restoran, cafe, AVM, havaalanı ve hastaneler gibi ev dışı kullanım alanlarında kullanıcılarımızın beğenisine sunacağız” dedi.

1,5 milyar TL büyüklüğündeki Türkiye temizlik kağıdı pazarında % 12 paya sahip olan Lila Kağıt, yeni yatırımı ile birlikte Çorlu’da yer alan 140 bin metrekarelik üretim tesisiyle Türkiye, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika’nın en büyük kağıt üretim tesisi olarak faaliyet gösteriyor.

3000 fazla stok tutabilme ve 5 bölge müdürlüğü ile müşterilerine en güvenilir lojistik desteği sunan Yiğitoğlu ise Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerine konumlanmış 85.000 m² depolama kapasitesi ve akıllı depo teknolojisine sahip 7 deposu ile faaliyetlerine devam ediyor.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761