logo

PAYDAŞ KİMYA HALI YIKAMA FİRMALARININ TÜM İHTİYAÇLARINA CEVAP VERİYOR

PAYDAŞ KİMYA HALI YIKAMA FİRMALARININ TÜM İHTİYAÇLARINA CEVAP VERİYOR

Paydaş kimya işletme Sahibi Ahmet Turan Ağar, firmasının sektörde yürüttüğü faaliyetler, sunduğu ürünler ve firmasının sektördeki konumu hakkında bilgiler verdi.

Kısaca firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız; Halı yıkama sektöründe yılların vermiş olduğu deneyim neticesinde halı temizlik ürünlerinde yaşanan problemlere çözüm üretme, ürün geliştirme noktasında gerekli AR-GE çalışmalarını tamamladıktan sonra 2015 yılında kurulmuştur. Sektöre fayda sağlayacak, halı temizlik ürünleri noktasında halı yıkamacı esnaflarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak, sağlığa ve çevreye zararı olmayan ürünlerin geliştirmesi konusunda kısa süre içerisinde kendisini ispatlamış, halı yıkama esnafımızın güvenini kazanmayı başarmıştır. Sektörde yaşanan gelişmelerin paralelinde AR-GE çalışmalarına aksatılmadan devam edilerek her geçen gün yeni ürünler geliştirilmekte ve var olan ürünler daha da güçlü hale getirilmektedir.

Temizlik Sektöre sağladığınız ürünler ve faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Halı yıkama sektörüne konsantre halı şampuanları, leke çıkarıcı ve halı parfümü konusunda üretim yapmakla birlikte ürün portföyümüz gerekli AR-GE çalışmalarının bitmesiyle artış gösterecektir. Halı yıkama sektörü haricinde sanayi, tekstil ve ev kullanımlarına uygun ürün imalatlarımız için gerekli çalışmalarımız devam etmekte olup, kısa süre içerisinde genel temizlik ürünleri altında yeni ürünlerimizi de piyasaya arz etmeyi düşünüyoruz.

Tüketici firmaların özelikle ürün tedariği konusunda dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Evet bu konu oldukça hassas ve dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Tüketicilerin bu konuda en çok dikkat etmesi gereken husus, tedarik ettiği ürünlerin imalat izinlerinin olup olmadığı ve tedarikçi firmanın yasal bir statüye sahip olup olmadıklarıdır. Günümüzde merdiven altı diye tabir edilen firmalar artış göstermekte, ürünlerde kullanılan kanserojen maddelerle tüketicinin sağlığı hiçe sayılmaktadır. Satın alınan halı temizlik ürünlerinin ürün analiz raporlarının yapılması, Ürün güvenlik bildirim formlarının (GBF) bulunup bulunmadığı, ürün üretim izinlerinin olup olmadığı, satın alınan ürünler karşılığında fatura verilip verilmediği özellikle dikkat edilmeli ve daha hassas davranılmalıdır.

Sizi sektörde farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

Sektörde var oluş sebebimiz temizlik sektörünün içerisinde gelmiş olmamızdır. Yıllarca temizlik sektöründe hizmet vermiş olmamız talep edilen ürünlerin özelliği konusunda bizleri bir adım önde tutmuştur. Halı yıkama esnafımızın temizlik ürünleri konusunda taleplerini biliyor, yaptığımız çalışmaları da bu doğrultuda yapıyoruz. Aynı zamanda ürün portföyümüz her geçen artmakta ve piyasaya üstün özellikli, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen ürünler üretilmektedir.

Yeni yatırım alanınız ve şirketinizin varsa yeni planlarından bahseder misiniz?

Ürünlerimizde AR-GE çalışması yapılmadan piyasaya arz edilmemektedir. Mevcut ürünler artık oturmuş ve tüketicimizin güvenini sağlamıştır. Yeni ürün çalışmalarımız devam etmekte ve kısa zaman içerisinde yurt içi ve yurtdışı olmak üzere Genel temizlik ürünleri konusunda üstün özelliklere sahip, kaliteli ve etkili ürünler arz edilecek ve bu anlamda bayilikler verilecektir.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761