logo

SABUNCUOĞLU 10.BİN ÜZERİ HALI YIKAMA FİRMASI İLE ÇALIŞIYOR

SABUNCUOĞLU 10.BİN ÜZERİ HALI YIKAMA FİRMASI İLE ÇALIŞIYOR

Sabuncuoğlu Kimya ile çalışıp ERA 111 Halı Şampuanı kullanan firmalar her yıl ortalama yüzde 75 büyüyor. Her yıl günlük halı şampuanı üretim kapasitesi en az 10 ton arttırdıklarını belirten Şirketimiz Sabuncuoğlu Kimya A.Ş. Kimyagerlerinden Zekiye Kahveci “ERA 111 Halı Şampuanı kullanıcısı halı yıkama işletmelerinin de ortalama %75 den fazla büyümeleri bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Zekiye Kahveci, “Üretim Tesisi İzmir İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmamız Sabuncuoğlu Kimya A.Ş. temizlik ve kozmetik ürünleri imalatının yanı sıra, performans kimyasalları alanında da uzmanlaşarak, bu alanda da yeni çalışmalar yürüten AR&GE odaklı bir kuruluştur. Belirli alan ve sektörlere yönelik özel ürünler de üreten firmamız, yenilenebilir sürdürülebilir hammaddelere dayalı, biyolojik parçalanabilirlikleri yüksek, doğa dostu, yüksek performanslı ürünler üretmeye özen göstermektedir. Ülkemizin dışa bağımlı hammadde ithalatını azaltmaya yönelik yerli hammaddeler üretme konusunda AR&GE çalışmaları yürütmektedir” dedi.

Neden bu kadar iddialısınız?

Türkler, dünyanın temizliğe önem veren başlıca milletleri arasında yer almaktadır. Nitekim 19. Asır Türkiye’sini çok iyi bilen İskoçyalı asilzade İngiliz Milletvekili H.Munro Butler Johnstone da Türklerin temizliğine hayran olan Avrupalılardandır. ‘Türkler’ isimli eserinde şöyle demiştir. “Türkler sadece yeryüzünün en kibar milleti değil, aynı zamanda en temizidir. Temizlik onlar için sadece sıhhat amacıyla uygulanan bir şey değildir, onu samimi olarak dini görevlerinden biri sayarlar.” Nitekim dünya vatandaşı birçok insanın bildiği meşhur Türk Hamamları da Türklerin temizliğe verdiği önemin farklı bir ispatı olmaktadır.

Şimdi gelelim halı temizliğine…

Dünyada halıyı ilk dokuyan Türklerdir. Sekizinci yüzyılda İran yolu ile Avrupa’ya geçmiştir. Yüzyıllardır halı ile bütünleşmiş, duygularını halı motifleri ile ifade etmiş Türkler için halı çok kıymetli bir eşyadır. Bu kadar önem verilen bir eşyanın temizliği de tabi ki bir o kadar önemli olmuştur. Sanayi devrimi sonuçları temizlik ve kimya teknolojilerini hayatımıza sokmuş, üst paragraflarda anlattığımız Türklerin temizlik anlayışı ve halı sevgisi nedeni ile bu teknolojiyi ve yeni formülleri halıda ilk olarak uygulayan ülke Türkiye ve Türkiye’de de İzmir ili olmuştur. Endüstriyel halı yıkama işlemi ilk olarak İzmir’de başladığı için, halının yıkanmasına dair bilgi birikimi de firmamız Sabuncuoğlu Kimya’da yoğunlaşmıştır. Bu tecrübe ve bilgi birikimi de Era 111 Naturemax Halı Şampuanı gibi bir formülün doğmasına neden olmuş, önce Türkiye’ye sonra ise dünyanın en etkili ve en kaliteli Halı Şampuanı olarak dünyaya yayılmaya başlamıştır. İşte bu nedenlerle sizler için dünyanın en etkili ve en kaliteli halı şampuanını biz üretiyoruz.

Rus Blok’u Ülkelerine Dev Era 111 Halı Şampuanı Yatırımı

Öncülüğünü Rusya’ nın yaptığı BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri; Rusya, Kazakistan, Moldova, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Azerbaycan) ülkelerinin ERA 111 Halı Şampuanını çok beğenmeleri nedeni ile bölge ülkelerinden gelen aşırı talep üzerine ERA 111 üreticisi Sabuncuoğlu Kimya A.Ş.’yi bölgeye üretim tesisi kurma sürecine getirdi.

2018 Yılının Haziran ayında Kazakistan’ın Almatı şehrinde Halı Şampuanı üretim tesisi kuracaklarını bildiren Sabuncuoğlu Kimya A.Ş. Kimyageri Zekiye KAHVECİ: ‘Bir Türk Şirketi olarak dünyanın dört bir yanına temizlik ürünleri ihracatı yapmak mutluluk verici bir durum’ dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:
Etiketler:

www.hizlibul.com-4653761