logo

Saruhan kimya’dan yeni nesil deterjan

Saruhan kimya’dan yeni nesil deterjan

 

????????????????????????????????????

Temizlik ürünleri sektörünün inovasyon devi Saruhan Kimya, insana ve çevreye zararlı hammaddeleri kullanmadan ürettiği yeni nesil deterjanla, 5. AR-GE Proje Pazarı’nda birincilik ödülü aldı…

30 yıldır çeşitli sektörlerde hizmet veren Saruhan Şirketler Grubu’nun bünyesinde bulunan Saruhan Kimya, İKMİB (Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği) ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından düzenlenen 5. AR-GE Proje Pazarı’nda,“Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

200’ün üzerinde AR-GE projesinden 5 dalda ödül verilen organizasyonda, Saruhan Kimya “Çamaşır ve Bulaşık Makinesinde Kullanılabilen 2’si 1 Arada Çevre Dostu, Doğal Kaynaklı Deterjan Üretilmesi” projesiyle ödülü almaya hak kazandı. Projede çevreye ve insana zararlı olan petrokimyasal ve sentetik bazlı hammaddeleri kullanmadan, hem çamaşır hem de bulaşık deterjanı olarak kullanılabilen doğal kaynaklı yeni nesil deterjan geliştirildi. Leke çıkartma ve beyazlatma gücü kuvvetli olan bu formül, yüksek biyobozunurluğa sahip, doğada kolayca parçalanarak, kirli sulara ve verimini yitirmiş topraklara sebep olmayan çevre dostu bir ürün. Yeni nesil deterjan, içeriği kadar ambalajlama konusunda gösterdiği özenle de dikkat çekiyor. Tek paket olarak tasarlandığından ambalaj kullanımı anlamında da çevre dostu olduğunu gösteriyor.

Proje, 5. AR-GE Proje Pazarı’nda birinci olmasının yanı sıra Aralık ayında düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda da sergilendi ve yıl içinde bu tür önemli organizasyonlarda poster sergilerine katılacak.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:
Etiketler:

www.hizlibul.com-4653761