logo

Şeffaf Mutfak Projesi, Güvenli Gıda Festivali ile Taçlandı

Şeffaf Mutfak Projesi, Güvenli Gıda Festivali ile Taçlandı

 

 Çekmeköy Belediyesi’nin Sealed Air iş birimi Diversey Care işbirliğinde ilçedeki gıda ve içecek işletmelerine yönelik başlattığı Şeffaf Mutfak Projesi, 28 Mayıs’ta yapılan Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali ile taçlandı. Çekmeköy Belediyesi bahçesinde gerçekleşen festival; yemek, oyun, eğlence ve müziğe doyurdu.  

 

Şeffaf Mutfak Projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan işletmelerin ön planda olduğu Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali, 28 Mayıs Cumartesi günü Çekmeköy Belediyesi bahçesinde özel olarak kurulan festival alanında yapıldı. Tüm gün süren festivalde; Göksel konseri, bilgi yarışmaları, çocuklar için hijyen eğitimi, Sealed Air’ın periyodik olarak uyguladığı çocuklara özel “El Yıkama Etkinliği”, Survivor oyun parkurunda keyifli yarışmalar, çocuklar için pasta yapım atölyesi, Ayşe Tolga, Emine Beder, Cenk Doğar ve Ebru Omurcalı ile söyleşiler, özel olarak kurgulanan etkinlik alanında  yetişkinlere özel keyifli yarışmalar ve Sealed Air Diversey Care Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Direktörü Velaaddin Kılıç’ın önderliğinde Sealed Air Mutfak Hijyeni Semineri gerçekleşti. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı festivalde ziyaretçilere özel gıda güvenliği eğitimleri de verildi.

 

Festivalin protokol konuşmalarında mikrofonu devralan Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl, Şeffaf Mutfak Projesi’ne büyük emek veren başta Çekmeköy Belediyesi ekibi olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti ve “Gıda güvenliği bilincini sahiplenen tüm işletmelerimizi gönülden kutluyorum. Bizler de Sealed Air olarak bu projeye destek vermekten gurur ve mutluluk duyuruyor. Çekmeköy ilçesindeki gıda üretimi yapan işletmelerin uygun hijyen seviyesine taşınması amacıyla ortaya çıkan bu projede Şeffaf Mutfak Sertifikası alan işletmeleri de ayrıca tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 El Yıkama Etkinliğine ilgi büyüktü

Sealed Air iş birimi Diversey Care’in geleneksel hale getirdiği, çocuklara eğlenceli bir şekilde doğru el hijyenini teşvik etmek amacıyla yapılan El Yıkama Etkinliği festivale katılan miniklerden yoğun ilgi gördü. Sealed Air iş birimi Diversey Care Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Orkun , çocuklara eğlendirirken aynı zamanda doğru el yıkamanın inceliklerini anlattı.

Çekmeköy sakinleri başta olmak üzere yeme içme sektörü temsilcileri, gazeteciler, bloggerlar, sosyal medya fenomenleri, gıda uzmanları gibi birçok isim festival alanında yerini aldı. Büyük coşkuyla süren festivale, Göksel konseri ile keyifli bir kapanış yapıldı.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761