logo

SOFIA İLE MİGROS EL ELE, BİRLİKTE GÜZEL BİR GELECEĞE

SOFIA İLE MİGROS EL ELE, BİRLİKTE GÜZEL BİR GELECEĞE

 Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Group’un üst segment markası Sofia ve Türkiye’de modern perakende sektörünün öncüsü Migros, doğal ormanlarımızın devamlılığını sağlamak amacıyla yepyeni bir kampanya başlattı.

 ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı

Kampanya kapsamında Migros mağazalarına özel olarak tasarlanmış Sofia 32’li tuvalet kağıtlarının ve üzerinde kampanya bilgisi bulunan tüm Sofia’ların satışından elde edilen gelirin bir kısmı ile TEMA’ya (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve  Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) bağışta bulunarak ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı’ oluşturulacak.

 Son reklam filmi ile bir kez daha doğal ormanların korunmasının yaşamımızdaki önemine dikkat çekerken, üretimde sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaç kullanımını desteklemeye devam eden Sofia, Migros ile ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı  projesine başladı. Kasım ayının sonuna kadar devam edecek olan kampanya’da Sofia ürünleri 12-25 Eylül 2019 tarihleri arasındaki Migroskop kapsamında indirimli fiyatlarla satışa sunulacak.

İş birliği ile ilgili olarak Lila Group CEO’su Alp Öğücü şöyle konuştu: “Migros ve TEMA gibi ülkemizin iki önemli kurumuyla böylesine kıymetli bir projenin içinde yer almak bizim için mutluluk. Her iki kuruma da iş birlikleri için teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi kurum olarak ülkemiz ve dünyamız için sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ilkelerimiz gereği çevre konusu sahiplendiğimiz alanlardan biri. Her fırsatta endüstriyel ağaç tarımının, doğal ormanların korunması için önemini söylüyoruz. Bununla birlikte doğal ormanların artırılmasına yönelik de desteklerimiz oluyor. ‘Geleceğimiz için 10 Bin Fidan’ Hatıra Ormanı  projemiz de bu adımlardan biri.  Çok yakın bir süre önce relansmanını yaptığımız doğada çözünebilen ambalaja da sahip olan Sofia markamız ile bu amaca öncülük etmekten gurur duyuyor, projelerimizin iş dünyasına örnek teşkil etmesini arzu ediyoruz.”

Öğücü sözlerine şöyle devam etti: “Son dönemde bir yanda İzmir, Muğla gibi şehirlerimizden ardıardına çıkan orman yangınları, Kaz Dağlarında yaşanan üzücü olaylar, diğer tarafta  Amazon ormanlarında çıkan yangınlar hepimizi derinden etkiledi. Her ne kadar tüm ürünlerimizde endüstriyel amaçla yetiştirilen ağaçlardan elde edilen selülozu kullansak da ham maddesi tamammen selüloz olan bir sektörde faaliyet gösteren kurum olarak doğal ormanlarımızın zarar görmesinin acısını belki de en derinden hisseden bizleriz. Bu farkındalık ve sorumluluk duygusu ile 2014 yılından bu yana yine Sofia markamızın öncülüğünde ülkemizde endüstriyel ağaç tarımını desteklemeye başladık. Dönem dönem hayata geçirdiğimiz projeler ve reklam kampayaları ile bu bilinci tüketiciler nezdinde de oluşturmak için çabaladık. Bu özel proje ile satış gelirlerimizin bir kısmını hatıra ormanlarına aktararak tüketicilerimizi de bu sürece dahil etmek istedik.  İşte Geleceğimiz için 10 Bin Fidan Hatıra Ormanı’  projemizin çıkış noktası da her zamanki doğal ormanları korumaya yönelik sorumluluk anlayışımızla oldu.”

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761