logo

TEGA Naturel’den Türkiye’de bir ilk

TEGA Naturel’den Türkiye’de bir ilk

TEGA 1

2015 yılında Ahmet Teoman Kökenler tarafından Adana’da kurulan ATK Endüstriyel, ürünlerini kendi markası olan TEGA Naturel adı altında piyasaya sunuyor.

Ürünlerimizin her zaman aynı kalitede olmasının müşterilerine karşı olan sorumluluk anlayışlarının temelini oluşturduğunu söyleyen Kökenler, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibine sahip olduklarını söylüyor.

TEGA Natürel hakkında bilgiler veren Ahmet Teoman Kökenler, “Türkiye’de ilk defa etken maddesi reçine olan su ile çoğaltılarak her yüzeyde kullanılabilen, temizleme prensibi yüzey gerilimini düşürerek kirin, yağın yüzeyden kayarak akmasını sağlayan korozif olmayan sağlıklı ve pratik bir üründür.  Ağır sanayide, gıda sanayinde, evsel temizlikte vs. her alanda kullanılabilir, tek tip üründür” ifadesinde bulundu.

Ürünün su ile karışabilen, petrol bazlı solventlerin yerine geçecek yanmaz, uçucu olmayan biyolojik, çok güçlü bir çözücü olduğunu anlatan Kökenler, “Uygulandığı alanda kir ve yağın yapısını bozarak su ile çözünmesini sağlar.  Tamamen doğal hammaddelerden formüle edilmiştir. Asit, kostik, fenol, fosfat, solvent vs. içermez. Böyle doğal olmasına rağmen inanılmaz yağ, kir çözme ve koku giderme özelliğine sahiptir.  Yüksek veya çok düşük pH derecesine sahip olmadığı için arıtma sistemlerinde ekstradan maliyet getirmez.  Herhangi bir atık bertaraf prosedürüne gerek kalmaz” ifadelerini kullandı.

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM ALANLARI

Ürünün çok amaçlı bir yapıya sahip olduğunu anlatan Kökenler, “Sudan etkilenmeyen her türlü yüzeyde kullanılır. Ekonomiktir, su ile seyreltilerek kullanılabilir. Temizliğin yanı sıra kötü koku giderme ve dezenfektan özelliği vardır. Metal, alüminyum, pirinç, bakır, ahşap, plastik, kumaş, boyalı yüzeyler, deri döşeme, cam, mermer vs. gibi her yerde kullanılabilir. Demir- çelik işletmeleri, makine üreticileri, yedek parça imalatçıları, oto servisleri, fabrikalar, yemek fabrikaları, gıda işletmeleri, oteller, restoranlar, çöp istasyonları, ev okul, hastane, halı temizleme, cam temizleme, et kesimhane temizliği ve oto yıkama istasyonları, gemi sintineleri vs. gibi işletmeler için ideal ve tek tip temizleyicidir. Metal sanayinde yıkama sistemleri için (ultrasonic, vibrasyonlu, daldırma, püskürtme) anti korozif ve parlatma özelliği olan bir temizleyicidir” şeklinde konuştu.

ÜRÜN NASIL KULLANILIR?

Kökenler, “Kirin yoğunluğuna bağlı olarak su ile seyreltilerek kirli yüzeye püskürtülür daha sonra basınçlı su veya normal su ile durulanır. Suyun değmemesi gereken yüzeylerde ürün uygulandıktan sonra bez yardımıyla silinerek temizlenir. Sanayide parça yıkama işlemi için daldırma yöntemiyle kullanılabilir Kötü koku gidermek için ortama püskürtülür. Evlerde çamaşır, bulaşık, halı, koltuk, tuvalet, banyo gibi alanlarda kullanılabilir” dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:
Etiketler:

www.hizlibul.com-4653761