logo

TELKAR 22 YILDIR SAĞLIK ÇEVRE KORUMA ALANINDA LİDER

TELKAR 22 YILDIR SAĞLIK ÇEVRE KORUMA ALANINDA LİDER


Telkar Yönetim Kurulu Başkanı Günay Karakuş firmasının faaliyetleri hakkında dergimize açıklamalarda bulundu ve bundan sonra hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi.
Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

TELKAR, 1998 yılında İstanbul’da, Yönetim kurulu başkanı Günay Karakuş ve ortağı ile sağlık ve çevre koruma alanlarında faaliyet göstermek üzere, Limited Şirket olarak kurulmuş ve 2016’da, anonim şirkete dönüşmüştür.  Günay Karakuş yönetiminde, tek hisseli yapısıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Toplam 2700 metrekare kapalı alanda, konusunda uzman kadrosuyla, çevre koruma, sağlık ve iş güvenliği alanlarında, AR-GE ve ÜR-GE’si tamamlanmış, tasarım ve markaları kendisine ait, 220 çeşit ürünüyle üretim, pazarlama, danışmanlık, ihracat ve yurtiçi satış çalışmalarına devam etmektedir.  Yurtiçinde 925 ayrı noktaya ürün ve hizmet veren TELKAR, Yurtdışında ise 25 ayrı ülkeyle ihracat çalışmaları yapmaktadır. TELKAR tesislerinde, yıllık 1800 ton PP, 1500 ton PE, 30 ton ABS, 10 ton PC işlemektedir.

Sektörde sağladığınız ürünler ve faaliyetleriniz nelerdir?

TELKAR, 22 yıldır Çevre Koruma alanında, Sharpbox, Danbox, Pbox, Raklet, White Poppy markalarıyla, tıbbi, tehlikeli ve diğer atıkların ambalajlanması, depolanması, transferleri konusunda üretim yapmaktadır. SMAAS markasıyla, atıkların kaynağında ayrıştırılması, biriktirilmesi ve geri dönüşümüyle ilgili, sıfır atık projesine önemli katkılar sunmakta ve AR-GE, ÜR-GE çalışmalarıyla, yeni ürünlerin öncülüğünü yapmaktadır. Sağlık sektöründe ise, Traymed, ve Sharpbox, markalarıyla, yine ilkleri başararak, Türkiye de, kesici delici tıbbi atık kutuları, tedavi tepsileri, Kan, idrar-gaita örnek taşıma setleri, acil çantası gibi ürünlerle, çalışanlara ergonomik ve faydalı ürünler kazandırmıştır.

 Hedef kitleniz tam olarak kimlerdir? Ürünlerinizle, bu kitlenin hayatına nasıl bir kolaylık ya da çözüm getiriyorsunuz?

TELKAR, çevre, temizlik, hijyen, tesis yönetimi, sağlık ve iş güvenliği, sektörlerinde yönetici ve çalışanlarının,  işlerini kolaylaştırmaya odaklanmış, gelişmiş ülkelerin, hijyen ve düzen seviyesinde ki ürünleri ülkemize kazandırmayı hedeflemiştir.

Hangi Ürünlerinizde daha iddialısınız? Neden?

TELKAR, sıfır atık, atık ayrıştırma setleri, kesici delici atık kutuları,  atık torbaları, atık konteynerleri, tedavi tepsileri, tehlikeli atık kapları ve taşıma arabaları, patolojik atık transfer kapları, floresan atık toplama konteyneri, kan idrar gaita örnek taşıma setleri, plastik böbrek küvet, endüstriyel temizlik ekipmanları konusunda iddiasını sürdürmektedir.

TELKAR, gerçekleştirmiş olduğu PR raporlarına önem vermektedir. Bu raporlardan aldığımız sonuçlarla, sektöre kazandırdığımız ve geliştirdiğimiz ürünlerde, ilk, orijinal ve önder olmayı hedeflemektedir.

Sizi sektörde farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

TELKAR, çözüm odaklı hareket edebilen, proje üretebilen, yenilikçi bir firmadır. Üstlendiği işlerde; ürün, hizmet kalitesi, yaptığının arkasında durabilmesi ve müşteri memnuniyetiyle kendisini kanıtlamış, hızlı hareket edebilen, Türkiye’nin nitelikli firmalarından biridir. Yukarıda bahsettiği özelliklerini,  ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 prosesleriyle belgeleyen ve kalitesini artırmayı hedefleyen, farklılığını ortaya koymak için gayret eden, çalışkan ve üretken bir firmadır.

Sektöründe Pazar payınızı ve sektördeki gelişmeleri değerlendirir misiniz?

TELKAR ailesi, pazarda, yenilikçi, inovatif çalışmaları ve geliştirdiği ürünlerle, önemli bir paya sahiptir. Sektörün öncü ve lider firmasıdır.

Türkiye de, son yıllarda, Avrupa Birliği kanunlarının yasalaşması ve politik yaklaşımların pozitif sonuçları, büyüme hızını oldukça artırmıştır. Büyümedeki hız, Türkiye de bütün sektörlere yansıdığı gibi, çevre, sağlık ve iş Güvenliği alanlarına da ivme kazandırmıştır. İhtiyaç duyulan çeşitlerin ve Adetlerin artmasıyla, üretim alanları da büyümüştür.  Entegre sistemler ve robotik yatırımlar hız kazanmış ve artarak devam etmektedir.

Hizmet kalitesi açısından sektörde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseder misiniz?         

Makineler, yazılım ve yapay zeka ile birçok sorun çözülmüş olsa dahi, odakta insan vardır ve her şey insanlığa hizmet için geliştirilmektedir. Duyarlılık bilincinin gelişmesi, hizmet kalitesine pozitif yansıyacaktır. Genel kültür ve eğitim seviyemizin artmasıyla, duyarlılığımız da gelişecektir. Detaylara önem vererek, hassasiyetle bakanların, hizmet kalitesi artacaktır.

Yeni yatırımlarınız var mıdır?

TELKAR ailesi, daima, düşüncelere, fikirlere, yeniliklere yatırım yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761