logo

Toplu yaşam alanlarında havanın kalitesi sağlığımızı doğrudan etkiliyor

Toplu yaşam alanlarında havanın kalitesi sağlığımızı doğrudan etkiliyor

Teinnova, yenilikçi teknoloji sloganı ile çıktığı yolda 20 yıldır havalandırma kanal temizliği makine ve ekipmanları üretmekte.

Üretim merkezi İspanya’da olan firmanın ürünleri 75’ten fazla ülkede yer alıyor. Geçtiğimiz yılın sonundan itibaren CFR GLOBAL tarafından ülkemize gelen Teinnova ürün ve çözümleri ülkemiz havalandırma temizliği sektöründe de kullanılmaya başladı. Fırçalama robotları, köpük ve durulama makineleri ile insana dayalı çalışma prensibi azalmış ve bu uygulama ile yapılan kanal temizliği müşteriler tarafından tercih edilen ürünler arasında yerini aldı.

Havalandırma sistemlerinin temizliği konusu, hastaneler, binalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, iş yerleri kısacası tüm yaşam alanları söz konusu olduğundan, belirli frekans ve dönemlerde yapılması ise havalandırma sistemlerinin sürekli olarak temiz olmasına katkı sağlar. Temiz havalandırma ve filtrasyon sistemleri toplu yaşam alanlarında aldığımız havanın kalitesine doğrudan etki yapar. Bu sebeple, temiz binalar havalandırma kanallarının, filtrelerin, fanların, davlumbazların vb. temizliği ile mümkündür. Lejyoner hastalığından çeşitli nefes yolu hastalıklarına kadar birçok hastalık uzun süre içinde durduğumuz, çalıştığımız kısacası yaşadığımız ev ve iş ortamlarımızda aldığımız nefesten kaynaklanabilmektedir. Hasta binalar meydana gelebilir ve kısaca “Hasta Bina Sendromu” kavramı karşımıza çıkar.

İç hava kalitesi, temiz hava ve sağlıklı çalışma ortamı sağlamaktadır. Özellikle, hastaneler iç hava kalitesinin en üst düzeyde olması gereken yerlere en uygun örnektir. Hijyenik havalandırma santral sistemlerinin belirli periyodlarla yapılması ve sistem dezenfeksiyonu iç hava kalitesi açısından önemlidir. Dünyanın birçok yerinde hastaneler, binalar kısaca tüm yaşam alanlarında, iç hava kalitesinin ölçülmesi, sistemlerin temizlenmesi ve dezenfeksiyonun sıklıkla yapıldığını gözlemliyoruz. Özellikle, Avrupa ülkelerinde belirli sıklıkta havalandırma sistemlerinin temizlenmesi ve bunların periyodik olarak denetlendiğini görüyoruz.

Hava kalitesi ölçümleri, petri kabı ile alınan parçacıklar ve mikrobiyolojik testler yanı sıra bina havalandırma sistemlerini oluşturan filtre, fan, kanal temizliği ve dezenfeksiyonu başlıca yapılan uygulamalardır. Hastane ve tıp merkezleri için iç hava kalite değerlendirmesi standardı “UNE 171340” şartlarına uygun ürünlerin ve temizleme ekipmanlarının tercih edildiğini görebilirsiniz. (UNE 171340 Indoor Air Quality Evaluation Inside Hospital Centers) Ülkemizde baca ve havalandırma kanalı temizliği, restoran, alışveriş merkezi, fast food zincirleri yağlı kanal ve mutfak sistemleri temizliği belirli periyotlarla yapılmaktadır. Teinnova robotik ekipman ve makinelerinin ülkemizde de tüm yaşam alanlarımızda kısa süre içerisinde yaygınlaşacağını öngörerek sağlıklı ve güzel dünler diliyoruz. Detaylı bilgi almak için www.cfr-global.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761