logo

İş dünyası temizliği seviyor

İş dünyası temizliği seviyor

Avansas.com_temzlik+3

Avansas.com verilerine göre ofislerin en çok aldığı ürünlerin yüzde 15’i temizlik malzemeleri

Birçok kişi günün büyük bölümünü geçirdikleri ofislerin en az evleri kadar temiz olmasını istiyor. Ofislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye’nin lider ofis marketi Avansas.com’un satış verilerine ve saha araştırmalarına göre, ofislerde en çok alınan temizlik malzemeleri arasında, her ofisin olmazsa olmazı olan kağıt havlu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, yüzey temizleyici ürünler ve çöp torbası bulunuyor. Tabloya göre temizlik ürünleri, ofis-kırtasiye ve gıda-mutfak ürünlerinin ardından en çok satın alınan ürün grubunu oluştururken, en çok temizlik ürünü tüketen çalışanlar, diş doktorları ve emlakçılar. Bu veriler geçen seneye göre ofislerde temizlik malzemesi kategorisinde ürün satışının arttığını ortaya koyuyor.

 Birçok kişinin günün büyük bölümünü geçirdiği ofislerde temizlik; sağlık, çalışma verimliliği ve çalışanların yaşam kalitesi açısından büyük önem taşır. Örneğin onlarca kişinin bir arada çalıştığı, her gün birçok farklı kişinin ziyaret ettiği, uzun toplantıların yapıldığı ve bazen yemekli toplantılara ev sahipliği yapan orta ölçekli ofislerin neredeyse her gün temizlenmesi gerekir. Temiz olmayan bir ofis ortamı hem çalışanların düzeninin aksamasına, hem de müşteriler açısından oldukça kötü bir imaj oluşmasına yol açar.

Ofis malzemeleri pazarında online alışverişin lider markası Avansas.com’un satış verilerine ve saha araştırmalarına göre oluşturduğu tablo, ofis çalışanlarının temizlik konusunda giderek daha  titiz olduğunu ortaya koyuyor. Avansas.com’un verilerine göre, ofislerde temizlik ürünlerine talep artarken, en çok alınan temizlik malzemeleri arasında, her ofisin olmazsa olmazı olan kağıt havlu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, yüzey temizleyici ürünler ve çöp torbası bulunuyor.

Verilere göre, birçok çalışan ofiste kişisel temizliğine ve dış görünümüne de büyük önem veriyor. Avansas.com’dan satın alınan kişisel hijyen ürünleri arasında, kolonya, ayakkabı cilası, pudralı eldiven gibi ürünler dikkat çekiyor.

En temiz çalışanlar diş doktorları ve emlakçılar

Tabloya göre temizlik ürünleri, ofis-kırtasiye ve gıda-mutfak ürünlerinin ardından en çok satın alınan ürün grubunu oluşturuyor. Avansas.com’dan yapılan alışverişlerin önemli bir bölümünü temizlik ürünleri oluştururken, veriler ofislerin temizlik ürünü alışverişinde interneti giderek daha fazla tercih ettiğini gösteriyor. Avansas.com’dan alınan temizlik ürünlerinin oranı 2015’in ilk dört ayında geçen yılın aynı dönemine göre önemli oranda artarken, en çok temizlik malzemesi tüketen çalışanların başında, her gün çok sayıda müşteriyi ağırlayan diş doktorları ve emlakçılar geliyor.

www.hizlibul.com-4653761