logo

LİLA GROUP 2021’E HAZIR

LİLA GROUP 2021’E HAZIR

 

Lila Group, her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve çalışanları ile bir araya geldiği toplantıda 2020 yılını değerlendirirken 2021 ve gelecek hedeflerini paylaştı. Pandemi sebebiyle online olarak 26 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen toplantının konsepti ise şirketin değerlerinden biri olan ‘sorumluluk’ olarak belirlendi.

Lila Group’un 2021 yılına girerken ana temasının “Sürdürülebilir bir gelecek için Sorumluluk” olarak belirlendiği iletişim toplantısına Lila Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü ve Lila Group CEO’su Alp Öğücü ev sahipliği yaptı. Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, ‘marka itibarı’ konusuna vurgu yaptığı konuşmasıyla toplantının konuşmacıları arasında yerini aldı.

Lila Group’un kurum kültürünün bir parçası haline gelen yıllık iletişim toplantısının açılış konuşmasını yapan Lila Group CEO’su Alp Öğücü, 2020 yılını değerlendirirken 2021 hedeflerinden ve pandemi etkisi ile 2021 ve ötesinde yaşanacak değişimin ipuçlarından bahsetti.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü şöyle konuştu: “Vizyonumuz doğrultusunda yeni yatırım kararları aldığımız, uyguladığımız, geliştiğimiz bir dönemi, hayatımızda ilk defa pandemiyi tecrübe ettiğimiz, 2020 yılını kapattık ve 2021’e girdik. Geride bıraktığımız bu dönemde ülkemizdeki birçok kuruluşta iş devamlılığı bile tereddüt edici noktalara gelmişken, Lila Group olarak yatırımlarımızı ve istihdamımızı artırdık. Tüm zorluklarına, rağmen, finansal ve müşteri boyutundaki hedeflerimize ulaşmak için büyük özveriyle çalıştık. Lila Ailesinin her bir çalışana özverisi için teşekkür ederim. Pandemi kaynaklı yüksek talep döneminde üretim, sevkiyat ve satış rekorları kırdık. Nakit yönetimini, kur yükselişlerine karşılık tedbirlerimiz sayesinde başarıyla uyguladık. Sektörümüz ve ülkemiz için önemli yatırımlara imza attık. ‘Üstesinden Geliriz’ yaklaşımımız ile pandeminin ilk başında tüm Türkiye’ye yetecek biçimde sağladığımız 100.000 rulo yani, 5 milyon metre uzunluğunda ve 2,5 milyon adete tekabül eden muayene masa örtüsü ile devlet hastanelerimize destek olduk. Bu dönemde yurtiçindeki tüketicilerimizin talebine uygun olarak, Aloe Veralı Sofia Premium serisi gibi birçok yeni ürünü geliştirdik. 2019 yılında başlattığımız Dijital Dönüşüm yatırımlarımızı 2020 yılında da devam ettirdik ve yüksek derecede katkısını yaşadık. 2021 yılında da benzer bir gelişimi bu alanda da hedefliyoruz. Vizyonda belirttiğimiz ilk 100’e girebilmek için gerekli ciro, yatırım ve her türlü alandaki gelişim ihtiyacına göre 2014 yılında yaptığımız plan doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Bu vizyon doğrultusunda 2021 ve ötesinin İnsan ve Öğrenme odaklı bir yıl olacağını ve yatırımlarımızı bu alana yapacağımızı söyleyebilirim.”

Lila Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, “Pandemi sürecinin ilk gününden beri toplumsal sorumluluğumuzun farkında olarak özverili çalışmalarımız sayesinde kesintisiz üretime devam ettik. Kağıt üretim ve konverting yatırımlarımızı Lila ailesinin gayretleri sayesinde pandemiye rağmen aksamadan devreye alabildik. 2021 yılına önemli ders ve tecrübelerle ve elbette umutla giriyoruz. 2021 yılında yatırımlarımızın yansımasıyla tonaj ve dolar büyümesini yaşayacağız, verimlilikten ödün vermeden, büyüyeceğiz. İş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra entelektüel sermayemiz odağımızın merkezinde olmak üzere ülkemiz ekonomisine ve istihdamına değer katmaya devam edeceğiz. Toplumsal sorumluluğumuzun da etkisiyle her zamanki gibi çalışmaya, üretmeye, ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

“Bugün karşı karşıya olduğumuz dünyada aslolan şey toplumu izlemektir”

Toplantının konuşmacıları arasında yer alan Konda Araştırma Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır markaların itibarından bahsettiği konuşmasında şu detaya değindi: “Sizin itibarınızı ya da markanızı yansıtacak şey artık sadece bilanço değeri değil. Sadece cirolarınız da değil. O insanların sokakta, mahallede, markette yanındaki insana, komşusuna, kasa kuyruğunda arkasında bekleyene dönüp kurumunuz hakkınızda ne söylediğidir. Bu yüzden onlara uygun hizmet ve ürünler üretmek için o insanları ve toplumdaki dinamikleri kavramak artık kurum ve marka itibarında büyük önem arz ediyor.”

‘Hayatı plan ve bütçeler yerine senaryolarla yönetebiliriz’ diyen Ağırdır konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Pandeminin ülkemiz için en önemli kazanımlarından birisi tanış olmadan kalabalıklar halinde yaşadığımız yeni mekânsal keşifte memleketimize özen göstermeyi, dayanışmayı öğrendik. Aslolan küçülmek değil budanmaktır. Küçülmeler yerine daha kontrollü budanmalar öneriyorum. Bu dönemler için olası senaryolar hazırlamak o senaryoları etkileyecek durumları daha iyi öğrenmemizi sağlar.”

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761