logo

LİLA GROUP ÜRETİM TESİSİ TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDI

LİLA GROUP ÜRETİM TESİSİ TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDI

 

Temizlik kağıtları, enerji ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Lila Group, pandemi sürecinde salgından korunmak adına hayata geçirdiği çalışmalarla “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. 

 ‘Önce Sağlık’ anlayışı ile pandemi sürecinde de çalışanlarının sağlığını korumak amacıyla yetkili mercilerin ve Türk Standardları Enstitüsü’nün Sanayi Kuruluşları için yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nun rehberliğinde üretim tesisinde her türlü önlemi alan Lila Group ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ aldı.

Konu ile ilgili olarak Lila Group CEO’su Alp Öğücü şöyle konuştu: “Hijyenik temizlik kağıtları üreten bir kuruluş olarak pandeminin ilk aylarında ani bir şekilde artan taleple karşılaştık. Tüm gücümüzle toplumun artan hijyen ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Hem ülkemizin hem de dünyanın farklı bölgelerinden birçok ülkenin hijyenik temizlik kâğıdı ihtiyacını başarıyla karşıladık, karşılıyoruz. Bu süreçte de hem topluma hem de çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun her zaman farkında olduk. ‘Önce Sağlık’ anlayışımızdan ödün vermeden Çorlu Ergene’de yer alan ve bugün Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük üretim tesislerinden biri olan üretim tesisimizde çalışanlarımızın sağlığını korumak adına pandeminin ilk gününden itibaren en üst seviyede önlemler aldık ve bu önlemleri bugün de aynı hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın bugün böyle kıymetli bir belge ile ödüllendirilmiş olması bizim için son derece büyük bir gurur kaynağı.” olduğunu belirti.

 

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761