logo

‘SEKTÖRDE ÖNCÜ OLDUK’

‘SEKTÖRDE ÖNCÜ OLDUK’

APlus Toplu Yemek ve Satış Direktörü Doğan, “A Plus olarak Hastane temizliği ve hastane cateringi alanında uzmanlık haline getirilmesi ve standartlarının belirlenmesinde öncü olduk” dedi.

APlus Toplu Yemek ve Satış Direktörü Kazım Doğan, catering, banket, kafe işletmeciliği, temizlik ve hastane tekstili yıkama alanlarında 360 derece hizmet verdiklerini uzmanlık haline getirilmesi ve standartlarının belirlenmesinde öncü olduklarını belirtti.

-Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

APlus 2006 yılınca Acıbadem Sağlık Grubu tarafından yüksek kalite hizmet vermek üzere kuruldu. Öncelikle kendi grubuna hizmet veren APlus, 2011 yılından itibaren grup dışı firmalara da hizmet vermeye başladı. Bugün catering, banket, kafe işletmeciliği, temizlik ve hastane tekstili yıkama alanlarında 360 derece hizmet veriyoruz.

-Sektörde sağladığınız ürünler ve faaliyetleriniz nelerdir?

Öncelikli olarak hastane temizliği ve hastane caretingi üzerine sektörün sayılı isimlerinden biriyiz. Hastane temizliği ve hastane cateringi her zaman vardı ancak bu hizmetlerin sektörde birer uzmanlık haline getirilmesi ve standartlarının belirlenmesinde öncü olduk. Hastanelerde çapraz bulaşma riskini minimuma indiren, yüksek hijyen sağlayan sistemler kullanıyoruz. Ayrıca hastanelere özel olan tekstil yıkama fabrikamız da Türkiye’de alanında ilk ve tek fabrika olma özelliği taşıyor. Tam otomasyon sistemiyle hizmet veren fabrikamızda günlük 17 ton tekstil yıkanıyor.

Toplu yemek hizmetleri bizim bir diğer uzmanlık alanımız. Farklı sektörlerde pek çok firmaya bu hizmeti veriyoruz. Ayrıca CafeAPlus’lar ile üst segment bir kafeterya işletmeciliği hizmeti veriyoruz.  Misafirlerimize bir cafe değil restoran kalitesi sunuyoruz.

-Hedef kitleniz tam olarak kimlerdir? Ürünlerinizle, bu kitlenin hayatına nasıl bir kolaylık ya da çözüm getiriyorsunuz?

Hedef kitlemiz öncelikle hastanelerimizi ziyaret eden hastalarımız ve onların yakınları. Ayrıca hastanelerimizin çalışanları ve doktorlarımızda hedef kitlelerimiz arasında yer alıyor. Hastane dışı kurumlarda ise kurum çalışanları öncelikli hedef kitlemiz…

APlus olarak genel mottomuz “ Hayata fark katan hizmetler” sunmak. Tüm hedef kitlelerimiz için hizmetlerimizi;  hayatlarını kolaylaştıracak şekilde, onlara kendilerine özel hissettirecek şekilde kalite ve özenle yapıyoruz.

Bu amaçla; fit ürünler gibi özel segmentler oluşturulması,  özel yemek masaları ile seçkin sunumlar hazırlanması, özel kahvaltı menüleri oluşturulması, sürekli eğitimle 360 derece bilgilendirilmiş personellerle hızlı sonuç alınması gibi çalışmalar yapıyoruz.

Üretim tesisleriniz ve üretim kapasitenizden bahseder misiniz?

APlus;  7 ana mutfak ve 20 den fazla uydu mutfağın yanı sıra; 1 merkez pastane ve 17 kafe mutfağı ile hizmet vermektedir.  Hastanelerin içinde bulunan mutfaklardan personel ve hasta refakat yemeği hizmetleri sunulurken; kafe mutfaklarında Türk mutfağından dünya lezzetlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir.

-Sizi sektörde farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

APlus’ın en önemli özelliği sağlık alanında uzmanlaşmış olması ve yapılanmasının üst kalite bir hizmet vermek üzere kurgulanmış olmasıdır.

Biz sadece bir hizmet şirketi değiliz. İnsanlara bizimle temas ettikleri her alanda ve bize ihtiyaçları olduğu her anda destek olmak üzere varız.  Bunu da onlar için özel bir deneyim haline getirerek yapmak için çaba gösteriyoruz. Bu bazen yediğiniz özel bir tatlı olabiliyor, bazen de sizin için özel olarak seçilmiş bir oda kokusu… Önemli olanın insana dokunmak olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de iz bırakan, fark yaratan hizmetler sunuyoruz. Bu rüzgarın bize kazandırdığı kalite de bizim en önemi özelliğimiz ve farkımız.

-Hizmet kalitesi açısından sektörde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseder misiniz?

Hizmet sektöründe en önemli şey insanları anlayabilmek… Onlara destek olabilmek, gerektiğinde yanlarında olduğunuzu hissettirmek ve o güveni oluşturabilmek.  Bunu da ancak belirli bir kalite ve çizgisini yakalayarak yapabilirsiniz.

Sektörümüz için bir diğer önemli konu da hijyen. Gerek temizlik, gerekse yiyecek & içecek alanında olsun önceliğin her zaman insan sağlığı, hijyen ve kaliteden yana olması gerekiyor. Sektörde bu oturmuş bir konu haline geldi. Bunun daha üst seviyelerde devam edeceğini düşünüyoruz.

www.hizlibul.com-4653761