logo

AKS COOLİNG SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINI BİLİYOR

AKS COOLİNG SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINI BİLİYOR

1996 senesinde klima servis ve satışı alanında faaliyete başlayan AKS Cooling, birçok markanın yetkili bayisi ve servisi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

AKS Cooling, Teknik bilgi birikimi çeşitli endüstriyel soğutma cihazları imalatına yönelmelerini sağlamış, gelen talepler doğrultusunda Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu üretimde sorunların yaşanmasına yol açan, birçok üretim araçlarının güvenli çalışması amacıyla çeşitli soğutma cihazları imalatına başlamış. Firma, tüm bu endüstriyel cihazların imalatını AKS Cooling markası altında tescillendirerek Türk sanayinin hizmetine sunmuş durumda.

İmal ettiği ürünler;

Basınçlı Hava Kurutucukları: Basınçlı havanın kullanıldığı tüm imalat sektörlerinde basınçlı hava içerisindeki tüm toz pislik ve nemi alıp sisteme temiz ve kuru hava vermeyi sağlayan cihazlar.

Sıvı soğutucular(chiller): Endüstride kullanılan tüm soğutma sıvılarının soğutulması, sıvı gıdaların soğutulması için imal edilen cihazlar.

Pano klimaları: İmalat sektöründe kullanılan imalat makinelerinin PLC kumanda merkezleri, elektronik kartları, elektrik panoları ve ısınan mekanik aksamlarının soğutulması için imal edilen cihazlar. Halı Kurutma Makineleri tüm halı yıkama fabrikalarının yaz kış kullanması gereken halı kurutma odalarında kullanılan cihazlardır. Kış ve yaz olmak üzere iki çeşit ürün imal edilmektedir. Nem Toplama Makineleri nemin zarar verdiği tüm alanlarda kullanılan nem toplamak için imal edilen cihazlardır. Depolar kapalı havuzlar, evler, gıda depoları tohum depoları, gerekli görülen tüm sektörler. Uzman Kadromuz ve kalite anlayışımızla kısa sürede yüksek talep oranlarına ulaştık, artan taleplere yetişebilmek amacıyla kadromuzu genişletmeye devam ediyoruz.

Kurutma Teknolojileri

Halı kurutma makineleri halı yıkama sektörünün gelişmeye başlamasıyla ortaya çıkar kurutma sorununa çözüm üretmek için üretilmiş makinelerdir. Halı kurutma makineleri elektrik enerjisi ile çalışırlar. Isıtma, soğutma ve nem toplama olmak üzere üç bölümden oluşan bu makineler ortamı hem ısıtmakta hem de nemi toplayıp yoğuşturarak sıvı halde drenaj hattından dışarı atmaktadırlar. Bu makinelerin sağlıklı kullanılabilmesi için kurutma odalarının yer, tavan ve duvarlarının en az 4cm kalınlığında dış cephe mantolamasında kullanılan strafor köpük ile kaplanması gerekmektedir, kısacası odanın ısı kaybı minimumda olmalıdır. Kurutma odalarında bulunan halı kurutma makinesinden en iyi sonucu alabilmek için sıkma makinesinin iyi ve uzun süreli olması oda içerisindeki askı aralarının en az 20cm(merkezden merkeze)olması, kalın halıların makineye yakın ince halıların ise daha arkalara gelecek şekilde asılması ve oda içerinde hava sirkülasyonu bozacak engellerin olmaması gerekir, ayrıca halı kurutma makinesi belirtilen halı  m2 kapasitelerinin aşılması da kurutma süresini uzatmaktadır. AKS Cooling halı kurutma makineleri düşük maliyetli kurutma sağlamak amacıyla, makine içerisinde son teknoloji ürünü scroll ısı pompası kullanmaktadır. Akscooling halı kurutma makinesi üzerinde elektronik zaman saati bulunur. Bu zaman saati ile ayarlanan saat kadar çalışır ve gereksiz yere çalışıp enerji tüketiminin önüne geçilmiş olur, ayrıca AKS Cooling halı kurutma makinelerinin üzerinde U.V (MAVİ IŞIK)hijyen filtre bulunur. U.V hijyen filtre, oda içerisinde aşırı nem ve ısı ile çoğalan tüm mikro organizmaların yok edilip hijyenik kurutma yapar ve sizde teknolojik olarak rakiplerinizden bir adım daha öne geçmiş olursunuz.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761