logo

“Bizim için Yaşam Kalitesi Çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği ile Başlar”

“Bizim için Yaşam Kalitesi Çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği ile Başlar”

Ahmet_Zeytinoglu

 

Her gün 80 ülkede 75 milyon kişiye Yaşam Kalitesi Hizmetleri sunan Sodexo, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde “Sodexo ile Güvenli Günler” projesini başlattı. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu “Her gün milyonlarca kişiye yaşam kalitesini artıran hizmetler sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Ancak bizim için yaşam kalitesi öncelikle çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği ile başlıyor. “Sodexo ile Güvenli Günler” projemizle çalışanlarımızın farkındalıklarını artırmanın yanı sıra, güvenli davranışları alışkanlık noktasına taşımayı hedefliyoruz ” dedi.

Her gün milyonlarca insana ortak yaşam ve çalışma alanlarında Yaşam Kalitesi Hizmetleri sunan Sodexo, iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda çalışanlarının farkındalığını artırmak amacıyla “Sodexo ile Güvenli Günler” projesini hayatını geçirdi.

Çalışanlarımıza her gün “İş Güvenliğini” sorgulatıyoruz!

Çalışanların kendilerine yöneltecekleri soru adımları ile iş sağlığı ve iş güvenliği kültürünü geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu “Hizmetlerimizle her gün milyonlarca insanın yaşam kalitesini artırmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak bizim için yaşam kalitesi öncelikle çalışanlarımızın iş sağlığı ve iş güvenliği ile başlıyor. Bu kapsamda çalışanlarımıza verdiğimiz eğitim ve seminerlere ek olarak, çalışma alanlarına yerleştirdiğimiz uyarıcı ve hatırlatıcı materyallerle çalışma arkadaşlarımızın işe başlamadan önce kendilerine şu soruları sormayı alışkanlık haline getirmelerini hedefliyoruz: ‘İşin nasıl yapıldığını biliyor muyum? Doğru ekipmana sahip miyim? Çalışma alanım güvenli mi Böylece her gün yaptıkları işlerin güvenliğinin sağlanıp sağlanmadığından emin olmalarını istiyoruz” dedi.

İş sağlığı ve iş güvenliğinde eğitim önceliğimiz!

Hem Sodexo iş güvenliği uzmanları, hem de Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile çalıştıklarını belirten Ahmet Zeytinoğlu “Sodexo olarak, hizmet verdiğimiz tüm lokasyonlarda mevzuata uygun risk analizi çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca işe başlayan tüm çalışanlarımıza iş güvenliği eğitimleri veriyor ve bu eğitimleri periyodik aralıklarla; ilkyardım, acil durum ve iş sağlığı ve güvenliği başlıkları altında sürdürüyoruz. Amacımız sıfır iş kazası yaklaşımı ile “Sodexo ile güvenli günler” dedi.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761