logo

Çekmeköy’de Mutfaklar Diversey Care ile Şeffaflaşıyor!

Çekmeköy’de Mutfaklar Diversey Care ile Şeffaflaşıyor!

seledair çekmeköy

Sunduğu üstün çözümlerle, daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için faaliyetlerini sürdüren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care, Çekmeköy Belediyesi’nin, Çekmeköy ilçesindeki tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını ve gıda güvenliği koşullarına bağlı sürdürülebilir işletmeler olmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi’nin ortağı oldu.

Çekmeköy ilçesindeki; gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, cateringler, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını ve gıda güvenliği koşullarına bağlı sürdürülebilir işletmeler olmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi, sunduğu üstün çözümlerle, daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için faaliyetlerini sürdüren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care ortaklığında başladı. Proje çerçevesinde yapılacak denetimler sayesinde, mekanların gıda güvenliği şartlarına uygun hale getirilmesi ve doğru hijyen seviyesine ulaşması hedeflenirken, müşteriler nezdinde güvenilir ve sürdürülebilir işletmeler yaratmak amaçlanıyor.

Şeffaf Mutfak Projesi, Çekmeköy ilçesinde gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde hijyen ve gıda güvenliğinin sürdürülebilirliği konusunda bilinci artırarak fark yaratmalarını sağlayacak çözüm yolları sunarken aynı zamanda tüketicinin gıda güvenliği konusundaki endişelerini gidermeyi hedefleyen farkındalık ve iyileşme hareketi olarak nitelendiriliyor. Diversey Care iş birliği ile hayata geçirilen proje kapsamında; her işletmenin kendi özel durumları göz önüne alınarak, yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan işletmeler, Şeffaf Mutfak sertifikasını almaya hak kazanacak.

AHMET POYRAZ

Şeffaf Mutfak Projesi’ni büyük ölçüde önemsiyoruz

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 4 Aralık Cuma akşamı yapılan proje lansmanında; Çekmeköy’ün gerçek anlamda bir eğitim ve kültür vadisi olması için büyük çaba harcadıklarının altını çizerek; “Doğasıyla göz dolduran ilçemizin yeme içme mekanları da oldukça rağbet görüyor, bu sebeple Şeffaf Mutfak Projesi’ni büyük ölçüde önemsiyoruz. Bu proje ile tüm ilçelere öncü olmayı hedeflemekteyiz. Hijyenin yeme içme sektöründe ne derece önemli olduğunu biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyor. Sağlık açısından tüketilen gıdaların denetlenmesi çok önemli. Bu noktada proje ortağımız olan Sealed Air iş birimi Diversey Care’in uzman denetçilerine güveniyoruz. Umarız Çekmeköy ilçemizde başlayan bu iyileştirme hareketi daha da genişler ve projemizin amacı doğrultusunda hijyenik ve sürdürülebilir işletmeler yaratabiliriz” şeklinde konuştu.

Sürdürülebilir işletmeler için bir adım daha attık!

Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl ise “Bizler Sealed Air iş birimi Diversey Care olarak “daha sağlıklı ve daha temiz bir gelecek” için faaliyetlerimizi sürdürürken, hijyenin dünya çapındaki önemini insanlara anlatmaya ve riskleri en aza indirmeye odaklanıyor; bu doğrultuda yürütülen projelere destek vermeyi sürdürüyoruz” diyerek Diversey Care’in vizyonunu özetleyerek cümlelerine başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Gıda işletmelerinde tercih sebebi olmanın birinci unsuru hijyendir. Özellikle son yıllarda sektörün de gelişmesiyle tüketicilerin hijyen bilinci artmış durumda. Hepimiz artık nerede yemek yiyeceğimize karar vermeden önce temizlik ve mutfak hijyeni konularına odaklanıyoruz. Bu da bizi bir adım öne geçirirken, işletmeleri bu noktada doğru hijyen uygulamalarına yönlendiriyor. Sürdürülebilir işletmeler için adım attığımız Şeffaf Mutfak Projesi’nin değerlerine ve sonuçlarına inanıyoruz. Sealed Air olarak böyle bir projenin parçası olmaktan son derece mutluyuz. Yeme içme mekanlarının gıda güvenliği ve hijyen standartlarına uyumlu hale getirilmesini amaçlayan Şeffaf Mutfak Projesi çerçevesinde Diversey Care olarak; doğru hijyen uygulamaları, ürün ve sistemleri konusunda işletmeleri bilinçlendirmek öncelikli amacımız.”

Şeffaf Mutfak Projesi, belirli aralıklarla tekrarlanan değerlendirme ziyaretleri, hijyen danışmanlığı, eğitim seminerleri ve işletmeler için gerçekleştirilecek kapsamlı tanıtım faaliyetleri ile işletmeler üzerinde sürdürülebilirliğini ve etkinliğini artırmayı planlıyor. Sertifika sonrasında yapılacak periyodik denetimler ile mekanların kalite standartları takip edilirken Diversey Care tarafından verilen hijyen eğitimlerinin de artırılması hedefleniyor. Şeffaf Mutfak Projesi ile gıda güvenliği ve hijyen uygulamaları konusuna gösterdiği özenin altını çizen Çekmeköy Belediyesi, “Kentsel ve Sosyal Yapısı ile Modern ve Model Çekmeköy” vizyonu ile gönüllü projelere imza atmaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

HİJYEN LİFE

 

Paylaşın:
Etiketler: »

www.hizlibul.com-4653761