logo

Diversey Care, Mengen Aşçılık Kampı’nın Bu Yıl da Destekçisi Oldu

Diversey Care, Mengen Aşçılık Kampı’nın Bu Yıl da Destekçisi Oldu

mengen

Daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek inşa etmek için çalışan Sealed Air iş birimi Diversey Care, geleceğin aşçılarına destek olmaya devam ediyor. 20 – 30 Nisan 2016 tarihleri Bolu, Mengen’de gerçekleşecek olan II. Ulusal Aşçılık Kampı’nın profesyonel temizlik ve hijyen ürün/sistemleri destekçisi bu yıl daDiversey Care oldu.

Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği (AŞOMDER) koordinatörlüğünde, Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu, Mengen, Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi destekleriyle düzenlenecek olan II. Ulusal Aşçılık Kampı’na olan ilgi giderek artıyor. Organizasyonun profesyonel temizlik ve hijyen ürün/sistemleri tedarikçiliğini üstlenen Sealed Air iş birimi Diversey Care de kampa girecek olan öğrencilere eğitim vermeye hazırlanıyor. Profesyonel temizlik ve hijyen eğitimi konu başlığı altında verilecek olan eğitimde, geleceğin aşçılarına mutfak hijyeni konusunda bilinmesi ve uygulanması gerekenler detaylı şekilde aktarılacak. DiverseyCare yetkililerinin vereceği eğitimde öğrencilere, mutfağın en önemli yapıtaşlarından biri olan hijyen konusunun püf noktaları anlatılacak.

Üniversitelerin; aşçılık, gastronomi, mutfak sanatları gibi programlarında eğitim alan öğrencilerini geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tek bir çatı altında toplayacak olan organizasyonda; çeşitli etkinlikler ile öğrencilerin vizyonlarını genişleterek, mesleki gelişimlerine pozitif katkı sağlamak amaçlanıyor. Aşçılığın başkenti olarak nitelendirilen Bolu Mengen’de bir hafta boyunca sürecek olan kampa, her bölümden iki öğrenci ve bir öğretim elemanı katılacak; kamp süresince workshoplar, seminerler, film izlenimleri, sohbetler gibi birçok etkinlik gerçekleşecek. Kamp süresince etkinlik alanında standıyla yer alacak olan Diversey Care, ürün grupları hakkında bilgiler vererek, öğrenciler ve eğitmenlerle bir araya gelecek.

Bu seneki kamp 20-23 Nisan tarihlerinde lise, 24-30 Nisan tarihlerinde ise üniversitelerin katılımıyla gerçekleşecek. Kampın 24-30 Nisan tarihleri aralığında üniversite ayağına, her bölümden iki öğrenci ve bir öğretim elemanı katılacak ve kamp süresince aktif bir şekilde workshoplar, seminerler, film izlenimleri, sohbetler gibi etkinliklerde bulunacaklar. Mengen dışından davet edilen katılımcıların organizasyon boyunca konaklama ve yeme-içme ihtiyaçları AŞOMDER ve proje ortakları tarafından karşılanacak.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761