logo

DÜNYANIN EN ÇOK GEZEN FIRÇASI

DÜNYANIN EN ÇOK GEZEN FIRÇASI

 

İzmir’in Torbalı ilçesinde faaliyet gösteren Hilal Fırça ARGE birimini kurarak geliştirdiği ürünlerle sadece Türkiye için Amerika Birleşik Devletleri dahil onlarca ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.“1200 çeşit fırçanın imal edildiği fabrika kendi dalında Türkiye’nin en büyük imalatçı firmaları arasında yer alıyor.”

 

Temelleri İzmir Torbalı da atılan Hilal Fırça, uzun yıllardır bu bölgede hizmet vermektedir. 25 yılı aşkın süredir sektörde boy gösteren Demircan kardeşler, sanayi ve tekstil sektöründe kullanılan silindir fırça, şerit fırça, endüstriyel temizlik fırçaları, tel fırça ambalaj ve tekstil sanayi fırçaları ile isteğe göre özel tasarım fırçalar üretiyor. Firma, ürün kapasitesini artırarak sanayi sektörüne damgasını vurdu. Halı yıkama sektöründe Euromak Makine ve Papatya Halı yıkama firmalarını da kazandırarak kullanılan fırçaların işlevselliğini hem test ederek hem kullanarak müşterilerimize daha verimli fırçalar tedarik etmektedir. Bünyamin ve Faruk Demircan kardeşlerin ortaklığında Hilal Grup, Türkiye’nin en büyüğü olma hedefine yaklaşmış bulunuyor. Bünyesinde Euromak ve Papatya Halı Yıkama gibi diğer iki firmayı daha barındıran Hilal Grup gelecek hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Yurt içindeki firmaların yabancı firmaların üretimlerini gözlerinde fazla büyüttüklerini ifade eden Bünyamin Demircan “Neden biz de, yapmayalım ki? Biz yaparız, hem de daha iyisini yaparız. Sektöre girdiğimizde Türkiye endüstriyel fırça ithalatçısıydı. Bizim üretimlerimiz sayesinde bugün yut dışından fırça ithalatı rafa kalktı. Hatta biz ithalatçı ülke konumuna geldik. Bugün firmamız Amerika Birleşik Devletleri’ne fırça ihraç ediyor. İhracatçı bir firma olarak ülkemizin ekonomisine de çok büyük katkımız olduğunu düşünüyorum. Makine üretimi yapan firmalara ve sanayi sektörüne hitap ediyoruz.” Ürettiğimiz ürünler sanayi sektöründe, makinelerde, bant temizleme, parça temizleme, ürün taşıma ve birçok alanda makinaların işlevselliğini arttıran: makinenin bir parçası gibi iş gören en önemli ekipmanlardan oluşmaktadır. Biz işimizin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı teknolojinin yeniliklerinden yararlanılarak he gün farklı ürünler tasarlıyoruz. Endüstriyel ve özel tasarım fırçada müşterilerin çözüm ortağıyız.

Firmanın faaliyete girdiği 2007 yılında kendisi için olmazsa olmaz iş prensipleri belirdiğini söyleyen Bünyamin Demircan, “Elde ettiğimiz başarıda sahip olduğumuz bazı temel prensiplerin de, büyük önemi olduğunun farkındayız. Kaliteden ve dürüstlükten asla taviz veremeyiz; Yılgınlık, yorgunluk ve pes etme gibi bir seçeneğimiz yok; Müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önce gelir. Bugün yerli ve yabancı 2000’nin üzerinde müşterimiz var. Müşteri portföyümüz daha da genişleyecek. Türkiye’nin sanayide öncü olmuş birçok firmaları ile görüşmelerimiz devam etmekte olup endüstriyel tasarım fırça konusunda çözüm ortağı olarak çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.

“Hilal fırça, müşteri memnuniyetini bir üst seviyeye çıkartmak için personellerine düzenli olarak eğitim programları uyguluyor.”

Müşterilerimizin Hilal Fırçayı seçmesinde yılların verdiği bilgi ve birikim, çözüm odaklı çalışmak, kullanılan ham madde ve yarı mamullerde doğru seçim, CNC makine parkuru sayesinde kaliteli ve standart üretim olanakları, AR-GE odaklı çalışmalar ve uygulamalı testler ile fırça kalitesi ve dayanıklılığı konusunda sonuçlar etme ve bunu müşterilerine hissettirebiliyor olma, uzman yetişmiş personel ile hızlı ve kurumsal çözümler üretebilir olması, müşterilerinin Hilal Fırçayı seçmesinde en önemli etkendir.

Hilal Fırça halı yıkama sektörünü yakından takip ederek fırça konusunda birçok ilke ve yeniliğe imzasını atmıştır. Daha önce yurt dışından ithal olarak getirilen halı yıkama makinalarında ve zemin temizleme makinalarında kullanılan dairesel  (disk) ve silindir(rulo) fırçaların kendine özgü kalıp çalışmaları ve CNC makine yatırımı yaparak makine imalatçılarının ve halı yıkama firmalarının fırça ihtiyacını yurt içinde yerli ve daha kaliteli olarak tedarikini sağlamıştır. Hilal Grup bünyesinde makine ve halı yıkama tesisi bulunması sektörde kullanılan birçok fırçaların daha kullanışlı ve daha kaliteli olarak müşterilere ulaştırılmasında büyük etkisi olmuştur. Halı yıkama sektöründe birçok firma ile sürekli olarak dirsek temasında kalarak sektöre yeni fırçalar kazandırmak için AR-GE ve inovasyon çalışmaları devam etmektedir. Sektöre kazandırmış olduğumuz birçok model fırçaların bugünlerde birçok firma tarafından taklit edilir olması; bir taraftan haklı bir kıvanç kaynağı olurken diğer taraftan ülkemizde hala yeniliğe açık çözümler üretmek yerine taklit eder olmak üzüntü vermektedir. Hilal fırça sektöre yapmış olduğu katkı ve yatırımlarına hız kesmeden devam edecek ve hep bir adım önde olmanın haklı gururunu yaşayacaktır.

Hilal Fırça Gelecek hedefleri, fırça konusunda entegre bir tesis kurarak Türkiye de ve dünyada sayılı firmalar arasında yerini almayı hedeflemektedir. 2016 yılı itibari ile çalışmaları başlatmış bulunmakta tesis ve CNC üretim hatları yatırımları yaparak emin adımlarla ilerlemektedir.

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761