logo

MOGUL TEMİZLİK BEZLERİ TEMİZLİK SEKTÖRÜNDE ÇIĞIR AÇIYOR

MOGUL TEMİZLİK BEZLERİ TEMİZLİK SEKTÖRÜNDE ÇIĞIR AÇIYOR

Mogul’un en son teknoloji ile üretilen temizlik bezleri arasında Madaline® mikrofilament kumaş hav ve toz bırakmaması, çizmeden temizleme özelliği, ağırlığının 5 katına kadar sıvı emme kapasitesi ve uzun dayanım ömrüyle temizlik sektöründe çığır açıyor.

Nonwoven kumaş üretiminde Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Mogul, teknolojik alt yapısı ve geniş ürün yelpazesi ile adından söz ettiriyor.

Mogul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Enver Kayalı, Lüleburgaz’daki üretim üssünde iki farklı teknolojiyle temizlik uygulamaları için geniş bir yelpazeye ürün tedariki sağladıklarını söyledi. Kayalı, en son teknoloji ile akıllı kumaştan üretilen Mogul’un temizlik bezlerinin Madaline ®DryWipes, Durell®Wipes, DuotexAbrasiveWipes, Q Wick®Wipes olmak üzere 4 grupta toplandığını bildirdi.

Teknolojinin en son imkânlarından yararlanarak gerçekleştirdikleri üretimle özellikle endüstriyel temizlik sektörüne yeni bir soluk getirdiklerini vurgulayan Kayalı, Madaline®mikrofilament temizlik bezleri, hakkında şunları söyledi:

“Mogul’un en son teknoloji ile üretilen temizlik bezleri arasındaki Madaline® , saç telinin 100’de 1’i  inceliğinde mikrofilamentlerden üretilen temizlik bezleri  hav ve toz bırakmaması, çizmeden temizleme özelliği, ağırlığının 5 katına kadar sıvı emme kapasitesi ve uzun dayanım ömrüyle temizlik sektöründe çığır açıyor. Çok geniş bir kullanım alanı bulunan Madaline® mikrofilament temizlik bezleri, özel iplik dokusu sayesinde toz ve kiri mikro gözenekli dokusunda hapsediyor ve kullanılan temizlik kimyasallarındaki sanitasyon özelliğinin yüzeylere en etkin biçimde uygulanmasına imkân veriyor. Ticari temizlik sektöründe, sanayi ve ağır sanayi tesislerinde, endüstriyel ortama bağlı kirler üzerinde etkin bir  temizleme performansı sağlıyor. Sonsuz mikroflamentlerin benzersiz yapısıyla zorlu ve hassas yüzeylerin yanı sıra cam ve boyalı parçaların temizliğinde de en ideal çözümü sunuyor.  Yine kumaşın bu özelliği sayesinde ürün, daha uzun süre  kullanım dayanıklılığı ve boyutsal stabilite özelliği kazanıyor.”

Enver Kayalı, Madaline®mikrofilament temizlik bezlerinin aynı zamanda çevre dostu bir ürün olduğunun da altını çizdi. Üretim aşamasında hiçbir bağlayıcı, çözücü veya PVC kullanılmadığını ve aynı zamanda atıkların çevresel etkilerinin azaltılmasına yardımcı olduğunu belirten Kayalı, Madaline®mikrofilament temizlik bezlerinin diğer avantajlarını şöyle sıraladı:

“Geniş iç yüzey alanı Madaline®mikrofilament temizlik bezlerine kumaş ağırlığının 5 katına kadar sıvı emiş gücü kazandırıyor. 100 kez yıkandığında bile şeklini ve formunu koruyor.  Madaline®mikrofilament temizlik bezleri ile saçaklanma sorunu da ortadan kalkıyor. Sonsuz mikroflament özelliği kumaşın tamamen tüysüz olmasını sağlıyor, kesim noktalarında saçaklanma ve tiftiklenme olmuyor, yüzeyinden elyaf ayrılmıyor. Mikroflament ve dar gözenekli yapısı bakterilerin yerleşmesine engel oluşturuyor. Ayrıca kumaşa ilave antibakteriyel özellik kazandırılarak bakterilerin gelişimi engellenebiliyor. Böyle ce, rahatsız edici koku oluşumu, kalite kaybı, kullanıcı sağlığı açısından enfeksiyon ve reenfeksiyon riski önlenebiliyor.

Öte yandan geleneksel tekstillere göre çok hızlı kuruma özelliği zaman tasarrufu sağlıyor. Uzun ömürlü yapısıyla da maddi değer yaratıyor. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra Madaline®mikrofilament temizlik bezleri kullanıcıya hem zaman hem de para tasarrufu sağlıyor.”

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761