logo

Quick wax Her Türlü Temizlik Ürün Gamında iddialı

Quick wax Her Türlü Temizlik Ürün Gamında iddialı

Ada plastik ambalaj ve kimya 81 ile ulaşmayı başardı. Adını Avrupa’ya da duyuran QUİCWAX markasıyla ürün gamında ise halı şampuanından otomotive kadar her türlü temizlik, bakım kimyasalı ve makine mevcut.

Ada Plastik-Ambalaj Ve Kimya 2000’de Melih Çetin tarafından kuruldu. Tekstille uğraşan ailesinden bağımsız, kendi şirketiyle yol alan Çetin’in, 7 yıldan beri Quickwax ile temsil bulduğu ticari hayatında fırtına gibi.

Bursa Osmangazi’de şirketin doğuşunu Melih Çetin şu şekilde özetledi: Yaklaşık 10 sene Alman menşeli bir firmanın ticaret müdürlüğünü üstlendim. Türkiye, Rusya İsrail ve İran pazarında da uzunca süre faaliyette bulundum. 2000’de kendi işimi yapmaya karar verdim. Plastik ve ambalaj sektöründe 2003’e kadar hızlı bir ivmeyle büyüdüklerini aktaran Çetin, 2004’te herkesin yaşadığı krize yakalandık 2010 senesinde aldığımız kararla otomotiv ve halı temizlik ürünleri, makinaları ve teknik servis hizmetini bünyemize kattık dedi.

Melih Çetin, “Quickwaks markasıyla 7 yıllık sıkı bir çalışmayla piyasaya hakim olundu. 10’nu aşkın ve her geçen gün sayısı artan illerde bayilikler açıldı. Türkiye’nin 81 iline sevkiyatlar gerçekleştirildi. 3 Avrupa ve 2 Balkan ülkesinde kurumun adı en iyi şekilde duyuruldu, ana hedef, temsilcilik sayısının 25’e yükseltilmesi” dedi.

Ada Plastik, aylık 300 ton kapasiteli makine parkurunun yüzde 95’ini kendisi üretiyor. Önceliği Ar-Ge çalışmalarına veren firma, hem kendisini geliştiriyor hem de imalat yelpazesini genişletiyor. Böylece tüketici memnuniyeti nezdinde üst sıralardaki yerinden inmek istemiyor. İş ortakları arasında ağırlıklı olarak Car Care oto bakım, yıkama, parlatma ile halı yıkama materyalleri ve ekipmanları kullanan iş yeri sahipleri bulunuyor. Devlet daireleri, kurumsal fabrikalar ve hastanelerinde tedarikini yapıyor.

Genel Müdür Melih Çetin, tercih edilme sebeplerine şöyle açıklık getiriyor, “Nitelikli ürünleri yakaladıkça ve bunları değerli müşterilerimize sundukça güven kendiliğinden oluşuyor. Kaliteyi ise onların tavsiyeleriyle ve öneriyle elde ediyoruz. Ben bugünlere önce alaylı, sonrasında mektepli olarak geldim, buda bize hitap ettiğimiz kesimin ne istediğini algılama yetkisi verdi. Tüm personelimiz bu terbiye içerisinde” dedi.

Çetin’in en çok yakındığı konu ise rakiplerinin kopyalayacağı bu duruma üzülüyor. Ancak şikayetçi de değil. Sürekli yenilik sunduklarını belirten iş adamı, örneğin en son denemiş olduğumuz leke sökücü bırakın halının üzerinden kiri almayı, demirin üstünden pası, araçta reklam folyosunun tutkallarına dek yok ediyor. Ama biz bunun keyfini süremeden birileri yine bizi taklit edecek. Aslına bakılırsa bu durum bizi dinç tutuyor ve başarımızı destekliyor, diye konuştu.

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761