logo

 Temizlik ve hijyende farklı bir anlayış ARCORA

 Temizlik ve hijyende farklı bir anlayış ARCORA

issa_interclean-amsterdam_foto-1Dünya genelinde, her biri kendi alanında uzmanlaşmış 300´ün üzerinde çalışanı ile faaliyet veren bir firma olan Arcora Group, her ürün grubundaki uzmanlaşmaya bağlı olarak, profesyonellerimiz devamlı bir şekilde yenilikçi ürünler geliştirir ve bu da her alanda,  en yüksek düzeyde uzmanlığı garanti eder.

Sürekli iletişim ve müşterileriyle işbirliği sayesinde, ürünlerinin uygulamadaki etkililiği hakkındaki düşünceleri ve yorumları devamlı bir şekilde değerlendirdiklerini belirten Arcora Group Yönetim Kurulu Başkanı Sami Memili, “İlgili deneyim ve bilgimiz, yeni ihtiyaçlar doğrultusunda ürün yelpazemizde sürekli ilerleme ve gelişmeye yol açar” dedi.

Sami Memili “Yüksek talebe bağlı olarak, 24 senedir kimyasal ürünler odaklı üretim içindeyiz ve daha fazla hacmi, yüksek teknoloji makineleri ve özel test laboratuvarları olan üretim tesislerine yatırım yapmaktayız. Gurur duyduğumuz sonuç ise; hijyen üniversitelerindeki uzmanlar ile 8 kişilik araştırma ekibinin işbirliği sayesinde alınan 80´in üzerindeki patent haklarıdır. ARCORA® GROUP üretim, etiketlendirme, paketleme, kalite kontrol, lojistik, hammadde vb. her işlemi kendi bünyesinde organize eder” şeklinde konuştu.hr-memili

Memili, “ARCORA® GROUP uygulama sahasındaki ihtiyaçları yerinde görerek inovasyona yatırım yapar ve kendi üretimiyle de fiyat ve kalite stratejilerini kendisi belirler. Hijyen sektöründe tüketicisinin tüm ihtiyaçlarına A’dan Z’ye tek elden cevap verir. İş dünyasında ise global düşünce tarzıyla 29 ülkede yerel ihtiyaçlara göre hareket eder” ifadesini kullandı.

Firmamız uluslararası düzeyde saygınlığı olan başarılı bir dünya markası olmayı hedefliyor diyen Memili, “Çevre dostu ürünler sunarak ekolojik dengeyi gözetir. Güçlü bir müşteri servisi ile müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olmasını ilke edinir” dedi.img-20160510-wa0016

Sami Memili şöyle konuştu:

NEDEN ARCORA? NEDEN ARCORA ÜRÜNLERİ?

– Arcora kendi üretiminden direkt kendi tüketicisine ürünler sunar.

– 1.380 ürün yelpazesine sahiptir.

– Arcora çok iyi fiyat performans oranı sunar, müşterisinin ihtiyaçlarına ve sipariş miktarına özel piyasadan bağımsız fiyat belirleme imkânına sahiptir.

– Tüm ürün yelpazesini sunan ve müşterisine tek elden hizmet eder. Siparişlerde böylece basit ve pratik bir yol izlenir.

– Müşterilerine başka ülke dahi olsa kendi bulundukları noktalarda danışmanlık ve eğitim hizmeti sunar.

– Müşterilerine aynı anda en az 7 dilde hizmet verebilen dünyadaki çok az sayıdaki şirketlerden biridir.

– Arcora ürünleri çevre dostudur ve bu ilgili kurumlarca belgelendirilmiştir.

– Müşterilerine teknik hizmet sağlayan ayrı bir departmana sahiptir. Teknik sorunlara kendisi anında müdahale edebilir.

– Büyük müşterilerine kendi markaları adı altında özel üretim imkanı sunar (private label) ve kurumsal kimliğin korunmasına destek sağlar.

– İnovasyona dayalı ürünler ile kalite servis garantisi sunar.

– Üniversiteler ile resmi işbirliği anlaşmaları olup, öğrenim dünyası ile iç içe yaşar. Uygulama sahasında öğrencilere araştırma imkanı sağlar.

– Gelen siparişleri 24 saat içerisinde kayıt altına alma garantisi verir.

– Dünya genelinde rakiplerine oranla daha kısa sürede sipariş teslimatı sağlar.

– Dünyanın tüm ülkelerinden sipariş alıp bu noktaların hepsine ürün teslimi yapabilecek alt yapıya sahiptir.img-20160510-wa0001

AVRUPA´DAKİ HİJYEN ANLAYIŞININ TÜRKİYE´DEN FARKLILIKLARI

Almanya basta olmak üzere Avrupa´daki gelişmiş ülkelerde hijyen anlayışı ve yaşayışı maalesef ülkemize göre çok büyük farklılıklar göstermektedir. Gerek toplum içericisindeki bireysel anlamda gerekse evlerde ve işyerlerinde tüketicilerin hijyen anlayışı ve uygulamaları daha çok güvenilir kurumlarca belirlenmiş normlara uygun ürünlerdir.

İnsan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde örneğin okul, resmi kurumlar ve büyük işyerlerinde uygulanan temizlik mutlak surette eğitimli personeller tarafından ve de ülkede kabul gören testlerden başarıyla geçmiş ürünler ile düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yapılan bu hizmetler ise hem tüketici tarafından hem de yetkili uzman kişiler tarafından çok itinalı bir şekilde denetlenmektedir.

Özellikle klinik ve hastane gibi hassas ortamlarda gerek hastaların gerekse çalışan ve ziyaretçilerin tam hijyenik korunması bu kurumlar tarafından mutlak surette güvence altına alınması gerekmektedir. Bu bağlamda özellikle kullanılan temizlik kimyasalları ve tekstil ürünleri (mop, el bezleri, vs.) örneğin Almanya´da mutlak surette devletin onayladığı kurumların testinden gecen şirketler arasından, açık ihale kanalıyla, özenle ve uzman kişilerce seçilmektedir. Yine ayni ürünler hastane ve kliniklerin kendi bünyesinde kurdukları test sistemlerinden de geçmek zorundadırlar.

Bu şekilde hastane ve klinik gibi ortamlarda insanların enfeksiyon kaparak yaşayacağı hayati riskler de minimize edilmiş olmaktadır.

Avrupa´daki gelişmiş ülkeler hijyenik anlamda kullanım sahasına özel geliştirilmiş ürünleri tercih etmektedir. Tüketiciler özellikle kimyasal ve tekstil ürünlerini kendi iç bünyesinde bile bölümlere ve kullanım ömürlerine göre ayırmaktadırlar. Tuvalet ve banyoda kullanılan kimyasalların, mop veya elbezlerinin binanın herhangi bir başka sahasında kullanılması söz konusu değildir. Örneğin Almanya´da bir mop üreticisi hastanelere sunacağı moplarda en az 500 kez yıkama garantisi verebilmesi istenirken bu ürünler 500 yıkamadan sonra kullanım sahasından çekilip imha edilmektedirler. Bunun kontrolü ise tekstillerin içine yerleştirilen elektronik ciplerle takip edilmektedirler.

Bu gelişmiş ülkelerde tüketicilerin üzerinde önemle durduğu diğer bir nokta ise sistematik, ekonomik ve kompakt çözümler yönündedir. Gerek üretici gerekse hijyen hizmeti sağlayan şirketler, tüketiciye süreklilik arz eden, tüketicinin kendi sorunlarına odaklı servis ve ürünler sunabilmesini beklemektedirler. Özellikle üretici şirketlerin piyasanın ihtiyaçlarına yönelik sürekli yeni ürünler geliştirerek, tüketicinin hijyen ihtiyacını güvence altına almaşı ve de daha ergonomik çalışmasını sağlaması zorunlu kılınmaktadır.

Bu ülkelerdeki özellikle büyük çaplı tüketiciler, hijyen konusuna özel bir bütçe ayırarak hem insan sağlığı için hem de kendi prestijleri için bu konuya ayrı bir önem verdiklerini ispatlamaktadırlar.

Almanya´da olan ve sektörün olmazsa olmazlarından bir konu ise hijyen uzmanlığı eğitimi veren kurumlardır. Almanya´da şirketler bünyelerinde devlet tarafından onaylı Hijyen Uzmanı diplomasi olan en az 1 çalışan bulundurmak zorundadırlar. Bu kurumlar meslek lisesi düzeyinde, 3 yıllık eğitimin ardından hijyen kalfalığı veya hijyen ustalığı diplomasi vermektedirler. Yine ayrıca hijyen mühendisi yetiştiren üniversitelerden her yıl yüzlerce mezun yetişmektedir. Türkiye’mizde ise milyonlarca insanimiz böyle bir imkana maalesef henüz sahip olmadığından insan ve çevre sağlığı yüksek risk altında bulunmaktadır.

ARCORA® GROUP´UN AVRUPA´DAKİ GELİŞMİŞ HİJYEN PAZARINDAKİ KONUMU

ARCORA® GROUP özellikle is yerleri ve de klinikler için geliştirdiği özel ve patentli ürünler sayesinde, basta Almanya olmak üzere Avrupa ve dünya hijyen sahasında çok prestijli bir konuma sahiptir. Şirketimiz özellikle hijyen sorunu olan bölgelerden kaynaklı iş yerlerindeki ve kliniklerdeki hastalıkları çok iyi analiz ederek bu tip sorunlara odaklı kompakt temizlik sistemleri geliştirmiştir.

Yine temizlik ve hijyen gereksinimi olan tüm yerlerdeki zaman ve ekonomik kayıplarını uzman ekiplerle analiz ederek hesaplı hijyeni mümkün hale getirilmiştir.

Bir yandan müşterilerin ekonomik, sağlıklı ve de komple hijyen anlayışı düşünülürken, hijyen sektöründe çalışan insanların ergonomik çalışması da ihmal edilmemiştir.

Bunun kanıtı olarak ise bugün dünyaca ünlü Nordic Swan ve Weber & Leucht enstitülerinden geçer not olan yüzlerce patentli ve tescilli ürünlere sahip duruma gelinmiştir.

ARCORA® GROUP daha temiz bir dünya ve de gelecek nesillerin sağlığı için tüm ürünlerini çevre dostu olarak kendisi üretir.

ARCORA® ürünleri ile tam hijyenik bir dünya geleceğinde buluşmak dileğiyle…

HİJYEN LİFE

Paylaşın:

www.hizlibul.com-4653761