logo

Henkel’den rekor satış performansı

Henkel’den rekor satış performansı

Annual Report 2014 / Geschäftsbericht 2014

 Henkel, 2015’in üçüncü çeyreğinde kar ve satış oranları ile güçlü yükselişini sürdürdü. Buna göre Henkel’in Çamaşır ve Ev Bakımı iş birimi %5,5’lik güçlü bir organik büyüme gerçekleştirdi. Beauty Care iş biriminde organik büyüme %2,1 oranında güçlü bir artış sergiledi. Yapıştırıcı Teknolojileri iş birimi de %2,3’lük güçlü bir organik büyüme kaydetti.

Henkel CEO’su Kasper Rorsted “Devam etmekte olan zorlu piyasa koşullarına rağmen Henkel üçüncü çeyrekte güçlü bir performans sergiledi. Tüm iş birimlerinde hem satışları hem de karları önemli oranda artırdık. Gelişmekte olan piyasalarda güçlü bir organik büyüme gerçekleşti ve büyümeye bir kez daha ortalamanın üzerinde katkıda bulundu.” dedi.

Ocak – Eylül 2015 dönemi performansı

2015 yılının ilk dokuz ayında Henkel’in satışları 1 milyar 413 milyon Euro gibi önemli bir artışla 13 milyar 715 milyon Euro’ya yükseldi. Bu, Henkel için bir rekor oldu. Bununla birlikte 2014 yılının ilk dokuz ayına kıyasla %11,5’lik bir artış oldu. Kur etkileri hariç tutulduğunda satışlar, %6,4 oranında arttı. Döviz kuru, satın alma ve elden çıkarmaların etkisi hariç tutulduğunda ise organik büyüme Henkel’in üç iş biriminin her birinin katkısıyla %3,1 oranında arttı.

 2015’in üçüncü çeyreğinde iş birimlerinin performansı

Çamaşır ve Ev Bakımı iş birimi bir defa daha büyük bir başarıya imza atarak, 2015’in üçüncü çeyreğinde karlı büyüme sergiledi. Satışlar önceki yılına göre %5,5’lik bir organik büyüme göstererek, ilgili piyasaların üstünde bir performans gösterdi. Beauty Care iş birimi de 2015’in üçüncü çeyreğinde uzun süredir devam eden karlı büyümesini sürdürdü. %2,1’le organik satışlar bir defa daha ilgili pazarların üstüne yükselerek, daha fazla pazar payı sağladı. Yapıştırıcı Teknolojileri iş birimi ise üçüncü çeyrekte %2,3’lük güçlü bir organik büyüme kaydetti.

Henkel dünya çapında Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş biriminde lider markalar ve teknolojilerle faaliyet göstermektedir. 1876 yılında kurulan Henkel; Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi tanınmış markaları ile faaliyet göstermekte ve hem tüketici ürünleri hem de endüstriyel alanda, global olarak pek çok pazar liderliği bulunmaktadır. Tüm dünyada yaklaşık 50.000 çalışanı bulunan Henkel, 2014 mali yılında 16 milyar 400 milyon Euro’luk satış ve 2,6 milyar Euro’luk faaliyet karı gerçekleştirmiştir. Henkel imtiyazlı hisse senetleri, Almanya DAX borsa endeksine kayıtlıdır.

Hijyenlife

www.hizlibul.com-4653761